Paket Programlar ile İstatiksel Veri Analizi Cilt 2

Paket Programlar ile İstatiksel Veri Analizi Cilt 2

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

9. Baskısını yapan kitap, adeta yeniden yazılmış ve yöntemlerin uygulanışındaki farklılıkları göstermek için çok sayıda paket programdan yararlanılmıştır. Özellikle çok değişkenli yöntemlerin istatistik teorisi ile ilgili alt yapılarının açıklanmasına büyük önem verildi. Matris işlemleri ile yöntemin algoritmik yapısı açıklanmaya çalışıldı ve paket program çözüm yaklaşımlarının daha iyi anlaşılması konusunda okuyucunun daha çok bilgi sahibi olmasına çalışılmıştır. Bu nedenle MATLAB R2012 ve MINITAB 16.2 yardımı ile matris işlemleri açıkça gösterilmiştir.

Yöntemlerin Paket programlardaki uygulamaları güncellenen örneklerle gösterilmiştir. Çıktıların yorumlamalarına daha çok ağırlık verilmiş ve yorumlara yeni ayrıntılar eklenmiştir. Bu baskıya Çok değişkenli Normal Dağılıma uygunluk testleri eklenmiştir. Çok değişkenli Normal Dağılıma uygunluk testleri ücretsiz kullanıma açık olan PAST 2.17c programı ile gerçekleştirilmiştir.

Kitabın kapsamı değiştirilmemiştir. Yaygın kullanımı olan ve eski baskılarda da ele alınan yöntemler bu kitapta da yer almıştır. Kapsam, uygulama ve yaklaşımlarda oluşan farklılıklar ve ekler kitaba yansıtılmıştır. Bu son baskıda paket programların en son sürümleri olan (Mayıs 2013) IBM SPSS 21, MATLAB R2012, MINITAB 16.2, NCSS 2007, PAST 2.17c, SAS 9.3 ve STATISTICA 8 paketlerinden yararlanılmıştır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.