• Papatya Kokulu Hikayeler (Kokulu Kitap)% 27indirim
    Papatya Kokulu Hikayeler (Kokulu Kitap)
    Papatya Kokulu Hikayeler (Kokulu Kitap)

Papatya Kokulu Hikayeler (Kokulu Kitap)

  • 17,00 TL12,41 TL

    hopi kampanyası
    0,62 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Hayata Bir Bardak Çay Molası


Hiç kimsenin yanınızdan mutsuz ve kötü ayrılmasına izin vermeyin. Bulunduğunuz konumda mutlu olmaya bakın. Çiçek büyütün, kitap okuyun. Hayatı yarım bırakmayın!


Okurken içinizi huzurla dolduracak, yüreğinizi ısıtacak, iyilik, sevgi, dostluk ve mutluluğu dile getiren birbirinden güzel 53 adet hikâyeden derlenen bu kitapla hayata keyifli bir mola verip kargaşadan sıkıntılardan uzaklaşacaksınız.,


Az korkun çok umut edin, Az yiyin çok çiğneyin, Az konuşun çok ifade edin, Az kızın çok sevin, İyi şeyler sizindir...


İnsanların yaşam tarzını yaşama bakış açısı belirler. Yaşamda sıkıntılara düşen insan, ben öldüm, bittim gibi davranışlar sergilerse, kendi psikolojisini alt üst ederek kendi kendini gerçekten bitirir. Ama insanlar, yaşamında karşılaştığı sıkıntılara bu sıkıntılar, beni her ne kadar kaygılandırsa ve üzse de yaşamamı zenginleştirmek için bana birçok şey öğretebilir şeklinde bir anlayışla yaklaşırsa hem psikolojisini fazla yıpratmaz hem de sorunlarının çözümüne yönelik olumlu adımlar atma şansı yüksek olur. Ender Haluk Derince, Papatya Kokulu Hikayeler eserinde insanların yaşamındaki her sorun onlara bir takım armağanlar getirir. Yeter ki insanlar, sorunlarına pozitif yaklaşabilsin diyerek okurlarına sorunlarına yaklaşım konusunda bir yol haritası çizmeye çalışıyor.

İnsanların, hayat sürecinde en korktuğu şey yalnız kalmaktır. Bu nedenle de insanlar, hayat sürecinde doğru ya da yanlış olduğuna dikkat etmeden daima gönüllerde olmak isterler. Ender Haluk Derince, Papatya Kokulu Hikayeler eserinde insanların, yalnızlığın vermiş olduğu korkunun etkisiyle yanlış gönülde yer almayı göze almasının çok yanlış bir tutum olduğunu, yanlış gönülde yer almanın, yanlış insanla beraber olmak anlamına geldiğini ve bununda zamanla insanı bitireceğini belirterek, yanlış insanlarla beraber olmaktansa, yalnız kalmanın daha doğru olduğunu vurgulamıştır. Size bir gün, “Akıllı insan kimdir?” diye bir soru sorulursa ve bu eseri de okumuşsanız kesinlikle akıllı insan kendisine yapılan öğütlerden ders çıkaran insandır cevabını vereceksiniz.

Sevgi öyle bir şeydir ki bunun en büyük tezahürünü insanlar, anne ve çocuk ilişkisinde görürler. Bir anne, çocuğuna bağırsa da, dövse de, kızsa da çocuk her başı sıkıştığında ağzından çıkan ilk söz yine “Anne” olur. Ender Haluk Derince, Papatya Kokulu Hikayeler eserinde bu sevginin dünyadaki en büyük aşk olduğunun altını önemle çizmektedir. Günümüzde insanlar, birbirlerine çamur at izi kalsın misali çok kolay çamur atabilmektedir. Yazar, eserinde okurlarını günümüzün en büyük ahlaksız davranışlarından biri olan bu durum hakkında uyararak, okurlarına birine çamur attıkları zaman ilk önce o çamuru tutan kendi ellerinin kirleneceğini unutmamalarını tavsiye ediyor.

Son zamanlarda kaleme aldığı eserler ile gündemde geniş bir yer bulan Ender Haluk Derince, çocuklar içinde eserler yazarak onların gönlünü de fethetmeyi başarmıştır. Yazar, edebiyatımıza daha da kazandıracağı eserlerle insanlara moral kaynağı olmaya devam edecektir.

Yorum Sayısı: 2

Kitap içinizi ısıtan tatlı hikayeler ile dolu. Elinize bir kahve aldığınızda bir de bakmışsınız son yudum ile son sayfa denk gelmiş. Ve yüzünüzde bir gülümseme :))

T
Terabithia  -   06.03.2016

Papatya Kokulu Hikayeler kitabi gerçekten çok güzel bir kitap.Okumaya başladığında seni içine çekiyor.Bir bakıyosun yarısını bitirmişsin. ortaokul öğrencileri için güzel bir kitap çünkü okuma alışkanlığı kazandırıyor.

E
Eslem İnli  -   04.03.2016