Para, Banka, Teori ve Politika
% 18indirim

Para, Banka, Teori ve Politika

  • 25,00 TL20,50 TL

    hopi kampanyası
    1,03 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Para-Banka Teori ve Politika kitabı teorik bazda anlatılan konuların ya­nında pratik bilgileri içermesi açısından önemlidir. Değişik perspektif açı­sından değerlendirilen konular para teori ve politikası dersinin özünü oluş­turmaktadır. Öğrencilere temel ve güncel konular sunulmaya çalışılmış, ge­niş bir çerçevede temel bilgiler ön plana alınmıştır.

Ekonomik kriz dönemlerinde merkez bankasının para politikası yanlış anlaşılmakta ve sadece enflasyon odaklı olarak düşünüldüğü sanılmaktadır. Oysa para politikası genel ekonomi politikası içinde ağırlıklı bir konuma sahiptir ve diğer ekonomi tedbirleriyle koordineli bir şekilde uygulandı­ğında başarı sansını vermektedir. Sadece enflasyonu düşürmek marifet ol­madığı gibi bunu yaparken de ekonomik büyümeyi göz ardı etmek veya gelir dağılımını bozmak gibi diğer politikaları da dikkatle izlemek gerek­mektedir.

Para politikası konjönktür politikasına göre şekillenmek zorundadır ve uygulanacak tedbirlerin konjönktür evrelerine göre değişim göstereceğini unutmamak gerekir. Kriz gelmeden önce belirli dönemler itibarıyla günün birinde ekonomik krizin kaçınılmaz olduğu unutulmamalıdır. Bu konuda konjönktür eğrileri bize yeterli bilgileri vermektedir.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.