Pelikan YDS Paragraph Completion and Irrelevant Sentence
% 25indirim

Pelikan YDS Paragraph Completion and Irrelevant Sentence

  • 25,00 TL18,75 TL

    hopi kampanyası
    0,94 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

YDS İngilizce Sınavı soruları içinde adaylar için genelde en zorlayıcı bölümler paragraf sorularının olduğu bölümlerdir; çünkü bu bölümde geniş kelime dağarcığına sahip olma, karmaşık cümle yapılarını çok iyi tanıma ve okuduğunu büyük ölçüde anlayabilme adaylar için olmazsa olmaz gerekliliklerdir. Bunun yanı sıra, bu bölümlerde anlam dilbilgisine göre daha ön plana çıktığından, yapısal ipuçları diğer bölümlerde olduğu kadar işe yaramaz. Sonuçta bu bölümde adaylar, bütün cümleleri olabildiğince en iyi düzeyde anlayabilmek durumundadır. Bu nedenle de bu bölümlerdeki soruları yanıtlamak için genelde daha fazla süreye ihtiyaç olmaktadır.

YDS Paragraph Completion (Paragraf Tamamlama) bölümünde adaylara 4 soru sorulmaktadır ve her soruda verilen paragraf içinde yeri boş bırakılmış olan ve anlamca paragrafı anlamlı biçimde tamamlayacak cümleyi seçenekler içinden bulmaları istenmektedir. Her soruda paragrafın farklı bir cümlesinin yeri boş bırakılır. Bu cümle bazen ilk cümle, bazen aradaki, bazen de son cümle olabilir. Bu bölümde başarılı olabilmek, evrensel paragraf yazım tekniklerini iyi bilmekle de doğru orantılıdır. Bu kitapta hem paragraf tamamlama sorularının nasıl daha kolay ve etkili çözülebileceğini örnek ve açıklamalı soru çözümleriyle görebilecek, hem de evrensel paragraf kurallarını öğrenme ya da pekiştirme imkanı bulacaksınız.

YDS Irrelevant Sentence (İlgisiz Cümleyi Bulma) bölümü, sınavın en sonunda yer alan toplam 5 sorudan oluşmaktadır. Bu soruların her birinde beşer cümleden oluşan birer paragraf verilmektedir. Her soruda verilen beş cümleden biri paragrafın genel konusuna uyumlu olmamaktadır ve adaylardan bu anlam bütünlüğünü bozan cümleyi bulması istenmektedir. Bu tip sorularda da yine paragrafın yapısal özelliklerinin bilinmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra, cümlelerde anlamsal bütünlüğün yanı sıra, bazı yapısal ve sözcüksel ipuçları da soruların daha kolay yanıtlanmasında yararlı olmaktadır. Bu eser, işte bu tip sorularda daha etkili ve daha çabuk nasıl sonuca gidilebileceğini örnek sorularla ve açıklamalı çözümlerle sunmaktadır.

YDS Paragraph Completion & Irrelevant Sentence kitabı, sınava girecek adayların, sınavın genelde oldukça zorlayıcı ve çok zaman alıcı olan iki bölümüne daha iyi hazırlanabilmeleri için özel olarak hazırlanmıştır. Bu iki bölümün aynı kitapta birlikte sunulmasının nedeni, her iki soru türünün aslında birbirinin bir bakıma aynısı niteliğinde olmasıdır. Paragraf tamamlama sorularında tüme varım yöntemini uygulanırken, ilgisiz cümleyi bulma sorularında ise tümden gelim tekniğini uygulamak gerekmektedir. Bu eserde her iki soru tipiyle ilgili kolay soru çözüm stratejileri ve teknikleri, örnek ve açıklamalı soru çözümleriyle birlikte sunulmuştur. Sonrasında ise bu iki soru tipiyle ilgili özel testler ve testin hemen ardından da her sorunun açıklamalı anlatımı ve çözümü etkili bir çalışma yapabilmeniz için sizlere sunulmuştur. YDS serisinin bu kitabı da, serinin diğer özel YDS kitapları gibi, sizlerin ihtiyaç duyacağınız soru tiplerini kapsayan eseri seçebilmeniz amacıyla özel olarak tasarlanmıştır.

Çalışmalarınızın ve emeklerinizin hedeflediğiniz başarıyı getirmesi dileğiyle...
-Gürcan Günay - Mustafa Demir-


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.