Perakendecinin Kategori Yönetimi

Perakendecinin Kategori Yönetimi

Satmak Üzere Satın Alma
  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

“Perakendecinin Kategori Yönetimi”, ErcümentTunçalp’in kategori yönetimi ve satış konularında, uzun yöneticilik yıllarında yaşadığı yüzlerce örnek çalışmadan yola çıkarak hazırladığı bir eser.

Tunçalp yaşayarak gördüğü ’‘Satmak üzere satın alma’ faaliyetinde, satışı planlamadan satın alma eylemine geçilemeyeceği gerçeğinden yola çıkarak eserini şekillendiriyor. Elbette bu deneyimler içinde yapılan yanlışlar sebebiyle bolca özeleştiri de var. Kitapta, konuların anlaşılmasını kolaylaştırmak için örneklere sıkça yer alıyor. Bunu yaparken gerek yurt içinde gerekse yurt dışında benchmarking (kıyaslama) gözlüğünü hiç çıkarmıyor. Çünkü sadece teoride kalmaya mahkum işlerle değil, pratikte netice verecek ilişkilerle hedefe ulaşılacağına inanıyor. Bu kitap, içindeki konular ve konuların ele alınış şekli bakımından başta genç yöneticiler, yönetici adayları ve perakende eğitimi alan öğrenciler olmak üzere pazarlama ve satış konularına ilgi duyan herkesin okuması gereken, rehber bir kitap niteliği taşıyor.

“Ercüment Tunçalp; titiz, araştırmacı ve sistemli kişiliğinden kaynaklanan çalışmayla çağın sektörü olan perakende sektöründe çalışanlara yılların tecrübesini en yalın şekilde aktarııyor. Bu eser, konusunun tam bir ‘Başucu ve Başvuru’ kaynağı.”

Oktay IRSIDAR / Migros Türk T.A.Ş. eski Genel Müdürü

(Önsöz’den)

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.