Peter Pan Ölmeli
% 31indirim

Peter Pan Ölmeli

  • 24,00 TL16,56 TL

    hopi kampanyası
    0,83 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

John Verdon’un şimdiye dek yazdığı bu en şaşırtıcı romanında, her olayı bulmaca çözer gibi ele alan Dave Gurney, polisin belirttiği şekilde işlenmesi imkansız olan bir cinayeti sıra dışı dehasıyla çözebilecek mi…


Varlıklı bir işadamı, annesinin cenazesinde suikasta kurban gitmiştir. Suçlu bulunan karısı tutuklanır ve ömür boyu hapse mahkum edilir. Onun masum olduğuna inanan sürgündeki dedektif Hardwick, bu esrarı çözebilecek tek kişinin, Dahi Dedektif Dave Gurney’in kapısını çalar.


Suikastçının, bulunduğu noktadan hedefi vurabilmesinin imkansızlığı sadece Gurney’in dikkat edebileceği küçük bir ayrıntıydı.
Gurney, soruşturma için delilleri toplamaya başladıkça birbiri ardına tuhaflıklar olduğunu fark eder ve çok geçmeden tehlikeli bir adamın, sonucunda sadece ölüm olan şeytani hamleleriyle karşı karşıya kalır. Bu adamla alay eden herkes, bir gün ansızın ortadan kaybolmuş, kendilerinden bir daha hiç haber alınamamıştır. Öldürürken hep aynı şarkıyı mırıldanan, dünyanın en azılı tetikçisi, çocuk görünümlü olduğu için “Peter Pan” denilen sihirbaz bir cani.


"Dehşet verici bir olay ve çatallı yol ayrımında bir dedektif. Kesinlikle başarılı bir kombinasyon.”


- New York Daily News


"Sherlock Holmes gibi Gurney de gerçeğe o derece susamış, hassas ve mantıklı."


- New York Times


"John Verdon gizemli bir olayın akıl almaz örgüsünü işlerken hikayenin en beklenmedik anında ortaya çıkıveren, şeytani bir kurnazlığa sahip.”


- Washington Post


John Verdon, Peter Pan Ölmeli eseri sürükleyici ve adrenali yüksek dozda tutmayı başaran bir polisiye romanıdır. Bu eseri okurken insanda öyle bir merak uyanıyor ki polisiye sevmeyen okurlar bile eline aldığında hikayenin sonucunu öğrenmek için kendini hikayeye kaptırarak okuyor. Bu eser, polisiye romanlar içerisinde en zekice yazılmış olanların içerisinde yerini rahatlıkla alacaktır. Okurlar, bu eseri okuduktan sonra yazarın, diğer yazarlardan ne kadar farklı olduğunu rahatlıkla görecektir. Yazarın, bu eserinde kullandığı tavuk – sansar gibi benzetmeler okurların en çok ilgisini çekenler arasındadır. Yazarın, eserin bazı bölümlerinde felsefi tartışmalara yer vermesi cinayeti çözmek için olayların peşinden deli gibi koşuşturan okura soluk aldırıyor.

John Verdon, Peter Pan Ölmeli eserinde de ana kahraman değişmiyor ve okurlar, Dedektif Dave Gurney ile kendilerini soluk soluğa bir maceranın içerisinde buluyorlar. Gurney, şehir yaşamından uzaklaşarak hayatının geri kalanını karısıyla birlikte doğal bir ortamın içerisinde sürdürme planları yaparken, önemli bir cinayetin çözülmesi konusunda arkadaşı kendisine yardım etmesini söyler. Zengin bir iş adamı annesinin cenazesinde başından vurularak öldürülmüştür. Bu cinayetten ise iş adamını aldattığı düşünülen güzel karısı sorumlu tutulmuş ve cezaevine gönderilmiştir. Bu cinayette Gurney’in arkadaşı, işadamının karısının hiçbir suçu olmadığına ve cinayet soruşturması sırasında yapılan hatalar nedeniyle karısının boş yere ömür boyu hapis cezasına mahkum edildiğine inanmaktadır. Gurney, bu cinayetin nasıl işlendiğine el atınca, cinayet soruşturması sırasında yapılan hataları da bir bir ortaya çıkarmaya başlar. İlerleyen bölümlerde okurlarda kendilerini Gurney ile birlikte bu cinayet soruşturmasının içinde bulunca zamanın nasıl geçtiği ve sona nasıl gelindiği anlaşılmıyor.

John Verdon, Peter Pan Ölmeli eserinde en dikkat edilmesi gereken husus Peter Pan’ın bir ölüm makinesine dönüşmesinin ardında yatanlardır. Okurlar, bu eseri okuduktan sonra toplum tarafından sürekli dışlanan insanların bu dışlanmışlığın canına tak dediği noktada nasıl da tehlikeli bir varlık haline dönüşebileceğini çok iyi idrak ediyorlar.

John Verdon, 1942 yılında Amerika’da dünyaya gelmiştir. Yazar, emekli olduktan sonra eşiyle birlikte yaşamını dağlık bir bölgede sürdürme kararı almıştır. Yazar, bugüne kadar yazmış olduğu polisiye romanları ile dünya edebiyatında polisiye tarzına yeni bir bakış açısı getirmiştir.

Yorum Sayısı: 6

John Verdon'un 4 serilik kitaplarından en kötüsü.Kitap aceleye gelmiş gibi.

M
Muratcan Yusufoğlu  -   24.02.2016

Yazarın diğerlerinden farklı olan bir kitabıydı. Normalde katilin kim olduğunu bilemez ve merak ederdim ama bu kitabında katil hep belliydi. Yakalama süreci anlatılmıştı sadece. Yine de güzeldi. Ben de Peter'i tanımak isterdim. Hüzünlü bir hikayesi var gibiydi. Yazarın beşinci kitabını - Kurt Gölü - sabırsızlıkla bekliyorum.

K
Kırık Kafiye  -   09.09.2016

Ana karakterimiz polisti ama ben peter pan'ı tanımak istedim. Güzel bir kitaptı, dili iyiydi, sonu da güzeldi. Ama ben çok daha iyi bir son bekliyordum.

Ş
Şeyma Sevgi  -   12.07.2016

John Verdon, Peter Pan Ölmeli eserinde Carl, annesinin cenazesi sırasında öldürülür. Yazarın, vazgeçemediği kahramanı Dave Gurney ise bu cinayet soruşturmasında yanlış giden bir şeylerin olduğu kanaatindedir ve en sonunda kendisi de bu yanlışı bulup düzelterek katili yakalamak için cinayeti soruşturmaya başlar. Dave Gurney, tehditler alsa da bu cinayeti çözmeyi başarmıştır. Ama bu çözüş oldukça zorlu bir süreç olmuş ve felaketleri de peşinden sürüklemiştir. Eseri okurken, dedektif Dave Gurney...devamını oku

S
Selin Tokmak  -   26.06.2016

Emekli bir dedektifin bu kadar becerikli olacağını hiç düşünmemiştim. Bence okuyun tavsiyemdir.

C
Cansu Köçer  -   18.04.2016

Jonh Verdon hem şaşırtan hem düşünmeye zorlayan bir yazar. Hikaye nasıl bitecek, katil kim, bu da nesi derken çarpıcı ve mantığa uygun bir sonla karşılaşıyorsunuz.Tüm kitapları okunur.

C
Cansu Akın  -   25.02.2016