Peygamber Efendimizin Hanımları
% 38indirim

Peygamber Efendimizin Hanımları

Örnek Şahsiyetler 1
  • 20,00 TL12,40 TL

    hopi kampanyası
    0,62 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Cenab-ı Hak Kur’an’ı Kerim’de Efendimiz (Sallallahü Aleyhi Ve Selem)’in hanımları hakkında


“Ey Peygamberin Hanımları! Siz kadınlardan herhangi biri gibi değilsiniz…” buyurur. Bununla onların ümmete örnek olma vazifelerine atıfta bulunur. Peygamber Efendimiz (s.a.v)’de


“Benim rabbime davet edilip icap etmem muhakkak yaklaşmıştır. Ben sizin aranızda iki ağır yük bırakıyorum. Bunlar da, Allah’ın kitabı ve Ehl-i Beytimdir. Allah’ın kitabı gökten yere uzatılmış bir iptir, yakınlarım ise ehl-i beytimdir. Muhakkak ki Latif ve Habir olan Allah-u Teala onların (Kur’an’la, ehl-i beytimin) havz-ı Kevserin başında bana varıncaya kadar birbirinden ayrılmayacağını haber verdi. O halde benden sonra onlara nasıl arkamdan sahip olacağınıza dikkat edin.” (Müsned) buyurmuştur.


Tanımadan örnek edinmek mümkün değildir öyle ise müminler olarak bizler Sahabe-i Kiram’ı bahusus ehl-i beyti örnek edinmek, için onların üstün kişiliklerini, ahlak ve yaşantılarını, Efendimiz (Sallallahü Aleyhi Ve Selem) ile geçirdikleri hayatlarını araştırıp incelemeliyiz. İşte bu vazifeyi ifa etmekte katkıda bulunma niyetiyle kitabımızda örnek şahsiyetlerin başı olan Efendimiz (s.a.v)’in Hanımlarını, annelerimizi konu edinmeye çalıştım. Rabbimden bu küçük çapta çalışma vesilesiyle okuyucu kardeşlerimin o örnek şahsiyetleri tanımalarını, tanıdıkça sevmelerini sevdikçe örnek edinmelerini dilerim.


Muvaffakiyet ancak Allah iledir.


- Kübra Ülkü


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.