Peygamberimizin Geleceğe  Yönelik Haberleri
% 23indirim

Peygamberimizin Geleceğe Yönelik Haberleri

  • 9,00 TL6,93 TL

    hopi kampanyası
    0,35 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Yaşadığımız bu çağda insanlık bir taraftan ileri teknoloji ve iletişimin bütün nimetlerinden faydalanırken, diğer taraftanda manevi bir buhran yaşamaktadır. Halbuki biz müslümanlar bu gelişmiş teknolojik imkanlardan çıkar faydalanarak insanlığın bu mutsuzluğunu giderme noktasında büyük gayret sarfedip, insanlığın sosyal yaşam kuralla¬rını ilahi mesajlarla ortaya koyan Hazreti Muhammed (s.a.v.)i ve onun taşıdığı mesajı gündeme getirmeliyiz. Ne var ki omuzlarında böylesi bir emanet taşıyan müslü¬manlar, Allah (c.c.)un Ehl-i Kitaba söylediği gibi "Onlar bu emanete riayet edip gerekli gayreti göstermediler" ikazına muhatab olacak olumsuz bir hal içerisindedirler.
Bu zaviyeden baktığımızda elinizdeki kitab, Peygamberimiz (s.a.v.)in gelecekle ilgili (onun gününden itibaren) bir çok haberinin çarpıcı bir şekilde gerçekleşmesi ile önemli bir mesaj taşıdığını görmekteyiz. Özellikle kitabın ikinci ve üçüncü bölümlerinde geçen, Peygamber (s.a.v.)'in yaklaşık 1400 sene önce haber verdiği bir çok hususun günümüzde ilginç bir şekilde tahakkuku, inançlı insanlara daha çok güven verirken diğer insan¬lara da inanç konusunda önemli bir düşünme fırsatını sunmaktadır.
Kitabın birinci bölümü ise insanlığa bir model olarak gönderilen ve Kur'anın ifadesiyle insanlığa gönderilen en hayırlı ümmet olan ashab ve onların dönemi hakkında çok değerli bilgiler ve ulvi örneklerle doludur.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.