Peygamberimizin Hayatı (24 Kitap Takım)
% 17indirim

Peygamberimizin Hayatı (24 Kitap Takım)

Çocuklar İçin İslam Tarihi
  • 60,00 TL49,80 TL

    hopi kampanyası
    2,49 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

İlk insan, aynı zamanda ilk peygamber: Hz. Adem... İnsanlık başlangıcı ile peygamberler tarihi örtüşüyor bir bakıma. Buradan yola çıkan Kahraman Yayınları, çocuklara yönelik köklü bir çalışma­ya imza attı. “Çocuklar için İslam Tarihi”. İnsanoğlu’nun başından itibaren serüveninin zincirleme olarak sunulduğu dizinin ilk serisi "Peygamberlerin Hayatı” 20 kitap. İkinci serisi “Peygamberimizin Hayatı” 24 kitaptan oluşuyor. Son dinin ahlak abidesi olan ‘emin’ elçisinin bütün dünyaya ulaşan evrensel mesajına dik­kat çekilirken, ‘cahiliye’ denilen karanlık dönemle İslam’ın doğuşundan sonraki aydınlık ufuklar ara­sında ciddi bir karşılaştırma yapmak mümkün, özellikle sevgili Peygamberimizin davasını anlatırken yaptığı davetler, çektiği çileler ve verdiği mücadele gözyaşartıcı sahnelerle dolu.


Peygamberimizin Hayatı serisinde bulunan kitap isimleri şöyle:


1. Abdulmenafoğlu Haşim


2. Haşimoğlu Abdulmuttalib


3. Abdullah ile Amine


4. Büyük Doğum


5. Sütannenin Yanında


6. Yetim


7. Hz. Hatice


8. Hz. İlk Vahiy


9. Hz. İlk Müslümanlar


10. İnananlara İşkence


11. Habeşistan’a Hicret


12. İşkence günleri


13. Medine’ye Hicret


14. Bedir Savaşı


15. Uhud Savaşı


16. Hendek Savaşı


17. Hudeybiye Antlaşması


18. İslam’a Davet


19. Mekke’nin Fethi


20. Huneyn Savaşı


21. Tebuk Savaşı


22. Veda Haccı


23. Yaşayan Peygamber


24. Son Yolculuk


Prof. Dr. Seyyid Kutub ve A. Cude es-Sahhar’ın yazdığı bu kitap serisi titizlikle yayına hazırlandı. Çocuklar İçin İslam Tarihi, “Peygamberimizin Hayatı” akıcı bir dil, öyküleyici anlatım ve en doğru bilgilerle yetişme çağındaki çocukların yararlanabileceği, tekrar tekrar okuyacakları kaynak bir kitap serisi.
Çocuklar; renkli ve resimli sayfaları, farklı mizanpajı, kaliteli kuşe kağıt basımı ve çarpıcı kapaklarıyla bu diziyi kuşkusuz severek okuyacak. okulda ve evde eğitici kitaplar okurken din kültürlerini geliştirecek aynı zamanda insanoğlunun geçmişine zevkli bir yolculuk yapacaklar.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.