Peygambersiz Kur'ancılar ve Kur'an'ın Anlaşılıp Yaşanmasında Sünneti Değersizleştirme Gayretleri
% 28indirim

Peygambersiz Kur'ancılar ve Kur'an'ın Anlaşılıp Yaşanmasında Sünneti Değersizleştirme Gayretleri

  • 48,60 TL34,99 TL

    hopi kampanyası
    1,75 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

"Kur'ancılar" "Mealciler," "Hadis/Sünnet İnkarcıları" veya "Akılcılar" denilen kişiler. "Kur'an'ı" temel aldıklarını söylerken aslında hadisi inkar ediyor, Peygamber sallalahu aleyhi ve sellem'i değersizleştiriyor, dolayısıyla "İslam"ın temelini sarsıyorlar. Sünneti devreden çıkartmak istiyorlar ki, "Allah'ın kelamı olan ve Resulullah sallahu aleyhi ve sellem'in açıklamalarıyla anlaşılan Kur'an'ı" kendi akıl ve mantıklarıyla açıklayabilsinler.  Bu da İblis'in, Rabbinin huzurunda yaptığı iştir. O, Rabbinin verdiği emre uymamış ve aklına güvenerek "Ben ondan hayırlıyım." (Araf,12) demişti.


"Kur'an kat'idir, hadis kat'i değildir." diyerek hadisi inkar ediyorlar. Halbuki ehl-i sünnet alimleri icma etmiştir ki, "Sünnet, Kur'an'ı açıklar." Zira yüce Allah şöyle buyuruyor: "İnsanlara, kendilerine indirileni açıklamam için ve düşünüp anlasınlar diye sana da bu Kur'an'ı indirdik." (Nahl,44)


Şeytan eskiden de bu şüheyi uyandırmış, ama o dönemde ilim olduğu için bu şüphe tutunamamıştı! Ne yazık ki zaman geçtikçe ve ilim zayıfladıkça şeytan, bu şüphelerini yürütme/uygulama fırsatı bulmuştur. Ona kapılanlar, yıllar sonra, önce Hindistan'da ortaya çıktı, sonra da tüm İslam alemine yayıldı.


Onların hedeflerinin ve takip ettikleri yolun ne olduğunu açıklamak üzere hazırlanan bu kitap, master tezi olup bu akımın ortaya çıkışını, geçirdiği evreleri, önderlerini ve yaydıkları şüpheleri bir akademisyen gözüyle ve ilmi bir bakış açısıyla izah etmektedir. Yazar, şüphelerin ve Kur'ancılık akımının ortaya çıktığı bölgeyi iyi bilmektedir. Bu sayede bizzat görüşmeler yaparak, merkezlerini ziyaret ederek, kütüphanelerdeki eserlerini inceleyerek ilk kaynaktan aldığı doğru ve güvenilir bilgileri bizlerle paylaşmaktadır.


İtinalı bir tercümeyle, sade ve akıcı bir uslupla kaleme alınan ve bu konuda bilgi sahibi olmak isteyenlerin başvuracağı bir kaynak olma hüviyeti kazanan bu eseri yayınlamaktan dolayı mutluluk duyuyoruz.


Hedefimiz Asr-ı Saadet'te Yaşanan İslam'ı Yaymaktır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.