Pi
% 28indirim

Pi

  • 36,00 TL25,92 TL

    hopi kampanyası
    5,00 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Şimdi itiraf zamanı!


İtiraf ediyorum: Sana tuzaklar kurdum. Adlarını Fi ve Çi koydum.


Can Manay’ın Duru’ya duyduğu açlıkla çıkardım seni yola, hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını Deniz’le anlatmaya çalıştım sana…


Beni takip etmen için yolumuzu onların hikayeleriyle süsledim. Anlamları da hemen hemen her satıra gizledim. Çünkü Pi’deydi asıl anlatmak istediklerim. Çaresizdim. Vazgeçemezdim. Sana bu manzarayı mutlaka göstermeliydim. Seninle nihayet burada buluşmak için çok emek verdim.


Şimdi yine gel benimle, birlikte yürümeye devam edelim.


Savaşların savaşılarak kazanılamayacağını, asıl zaferin ancak doğrudan ayrılmayınca kazanıldığını Özge anlatsın sana,


Yaptığımız her şeyin evrende dönüp dolaşıp bize nasıl geri geldiğini Can’dan dinle,


Analiz edebildiğimiz kadar güçlü, sadeliğimiz kadar güzel, gerçekliğimizdeki samimiyet kadar eşsiz olduğumuzu Bilge’de gör,


Kendi değerini başkalarının gözünden biçenlerin acısını Duru’yla anla,


Ve Deniz’in düşüncelerinde tanış geleceğin insanıyla… Gel benimle. Yolumuz uzun değil,


Nihayet sana gidiyoruz, bana… Biz’e.


π


Sorgulanmamış, analiz edilmemiş bir yaşam hiç yaşanmamıştır.


Çi

Çi

Akilah - Azra Kohen

15,84 TL
Fi

Fi

Akilah - Azra Kohen

23,04 TL
Aeden

Aeden

Akilah - Azra Kohen

24,48 TL

Akilah - Azra Kohen'in çok satan iki kitabının (Fi ve Çi) ardından üçüncü kitap Pi de okurla buluştu. Kişisel gelişim ve roman arasında gidip gelen kendine has bir seri diyebiliriz bu üçleme için. Belki de dördüncü kitapla da devam edecek. Çünkü merkezde tam dört kahraman var. Yazar ilk kitabı Fi'yi şöyle anlatıyordu: Can Manay, ne pahasına olursa olsun açlığını çektiği şeyin peşine düşme cesaretini gösteren acımasız bir avcı. Özge, köşeye sıkışmışlığın içinden mucizeyle kendi potansiyeline doğan bir savaşçı. Deniz, kendi yeteneğinin ağırlığı altında ezilen bir müzisyen. Bilge ise lanetlenmiş şanssızlığının içinde hayatta kalmayı başarmış bir bilge. Fi, işte bu dörtlünün hayata nasıl cesaretle ve tutkuyla sahip çıktıklarını ve kendi dünyalarını nasıl değiştirebildiklerini anlatıyor. 

Çi ve ardından gelen Pi de işte bu insanların hayatı üzerinden okurun kendi hayatıyla yüzleşmesine ayna tutuyor.

Akilah Azra Kohen, Pi eseri Fi ve Çi’den sonra serinin son kitabı olduğu için insanda tadını çıkararak yavaşça okuma isteği uyandırsa da insan hızını alamıyor ve Fi ve Çi’de olduğu gibi bir solukta okuyor. Bu eser, insana sadece kendisini sorgulatmakla kalmıyor, hayatı da sorgulatıyor. Eserde ele alınan olaylar, günümüzde yaşanan olaylardan çekilip çıkarıldığı için okurda adrenalin yine tavan yapıyor. Ancak Fi ve Çi’yi okumadıysanız bu eseri okumadan önce Fi ve Çi’yi serinin sırasını bozmadan okuyun. O zaman bu eserin anlatmak istediğini daha rahat kavrarsınız.

Akilah Azra Kohen, Pi eserinde okurlar hem yazarın bilgi birikimine hem de finale hayran kalacak ve uzun süre bu finali unutamayacaklardır. Yazarın bu eserinde günümüz şartlarını anlatırken kimseyi küstürmeden anlatmış olması onun üstün becerisini göstermektedir. Hayatta imkansız diye bir şey yoktur sözünü sık sık duyarız. Yazar da imkansız kelimesini insanların zihinlerinde ürettiklerini bir kez daha insanların yüzüne tokat gibi çarpmış. Bu eseri okuyan okurların, hayata karşı önyargıları alt üst olduğu gibi okura farkındalık hisside veriyor. İnsanlar, bu eserde psikolojinin insana yaptırdıklarını okudukça küçük dillerini yutacaklar.

Akilah Azra Kohen, Pi eserinde kaleme aldığı hayatı aslında hepimiz yaşıyoruz ama maalesef yaşadığımızın farkında olmadığımız için bu tip eserlerden okuyarak öğreniyoruz. Yazar, eserinde o kadar çok felsefi fikir sunuyor ki felsefe meraklılarını resmen felsefi fikre doyuruyor. Yazar, bu eserinde bir ilke imza atıyor ve önümüzdeki yıl yayımlanacak olan Eden isimli eseri hakkında okurlarına bilgi veriyor. Eserin okura sağladığı en olumlu fayda ise yeni bilgiler edinmesini sağlamasıdır. Ayrıca bu eser, ülkemizin son 75 – 80 yıllık tarihi hakkında doğru fikirler yürütebilmek için mutlaka okunması gereken bir eserdir. Bu eseri sadece kişisel gelişim kitabı olarak değerlendirmek yanlış olur. Çünkü bu eser, içiriğinde yakın tarihimizi, siyaseti, felsefeyi ve bilimi de barındırmaktadır.

Akilah Azra Kohen, dünyada işsizlik, parasızlık, eğitim gibi birçok sorun yoktur. Dünyada tek bir sorun vardır. O da annelerdir diyerek tüm dikkatleri üzerinde toplarken, annelerin de tepkisiyle karşılaşmıştır. Tek bir kişinin bile doğru davranması dünyadaki değişim için yeterlidir diyen yazarın, samimiyete verdiği önem ise herkes tarafından bilinir.

Yorum Sayısı: 5

Serinin ev yavaş ilerleyen kitabı diyebilirim. Fazla ayrıntı var ama yinede güzelll...

S
Serpil Çil  -   10.02.2016

Fi ve Çi eserlerinden sonra seri Pi eseri ile tamamlanıyor. Bu seri çok popüler olmasına rağmen özellikle gençlerden uzak tutulması gereken bir seridir. Çünkü yazar, daha ilk seriden başlayarak dozu çok iyi ayarlayarak Kur’an-ı Kerim’in bazı ayetleri ile ilgili olarak insanların zihinlerine inkar düşüncesini yerleştirmeyi hedefliyor. Akilah Azra Kohen, Pi eseri ile üstlendiği bu misyonu tamamlıyor. Bu açıdan bakıldığı zaman çok dikkatli okunmalıdır. Aksi takdirde farkına bile varmadan ayetleri...devamını oku

H
Halil Kalamış  -   26.06.2016

SERİNİN SON KİTABI. ZATEN BAŞLADIYSANIZ BİR İŞE SONUNU GETİRİN. EDEBİ BİR NİTELİĞİ OLMAYAN BİR KİTAP. HALKI BAZI KONULARDA BİLİNÇLENDİRMEYE ÇALIŞIYOR. İNSANLARIN BU KİTABI OKUYUP DEĞİŞECEKLERİNE İNANCI VAR SANIRIM. TEK BİR MODELDEN BAHSEDİYOR. KENDİ ÜRETEN VE KENDİ ÜRETİĞİNİ TÜKETEN BİR KÖYDEN BAHSEDİYOR. ANLATMAK İSTEDİKLERİ AÇIK.BEN OKURKEN BAZEN ÇOK SIKILDIM.

N
Nurten Görmez  -   15.04.2016

serinin son kitabı. anladığım kadarıyla bu sebeble biraz daha uzun tutulmuş hikayenin bütün mesajları verilmek istenmiş.ancak uzunluğuna rağmen çok kısa sürede bitirdim.tavsiye ederim.seriye başladıysanız mutlaka bitirin

M
Meliha Güngör  -   31.03.2016

Fİ Çİ GİBİ AKICI DEĞİL, SONU SON DARBE OLMALIYDI, ASKIDA KALMIŞ BİR SON..

E
Elif Yara  -   11.03.2016