Picasso
% 25indirim

Picasso

  • 60,00 TL45,00 TL

    hopi kampanyası
    2,25 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Pera Müzesi, 2014 kışını, Picasso'nun İspanya, Málaga'da doğduğu evden gelen gravürlerden, seramiklerden ve sanatçının bazı çocukluk eşyalarından oluşan bir sergiyle selamlıyor, Picasso: Doğduğu Evden Gravürler ve Seramikler.

Sergide, 56'sı gravür ve 8'i seramik olmak üzere, toplam 64 eserle birlikte sanatçının bebeklik gömleği, patikleri ve kurşun askerleri de yer alıyor.

Pera Müzesi'nin, Picasso Vakfı, Picasso Evi Müzesi (Fundación Picasso, Museo Casa Natal) işbirliği içinde düzenlediği serginin sanatseverlere, Picasso'nun sanatına ve sonsuz sanatsal arayışına dair ilginç ipuçları vereceğini, sanatçının ele aldığı konular üzerinde çeşitlemeler yoluyla biçimleri değiştirme ve yeniden yaratma özelliklerini daha iyi anlamamıza yardımcı olacağını düşünüyoruz.

Bu vesileyle, serginin düzenlenmesindeki yakın işbirliklerinden ötürü Picasso Vakfı, Picasso Evi Müzesi'ne; İspanya Büyükelçiliği'ne ve Başkonsolosluğu'na, İstanbul Cervantes Enstitüsü'ne, Málaga Belediye Başkanı Francisco de la Torre'ye, Picasso Evi Müzesi Direktörü José Mª Luna Aguilar'a, İspanya Kültürel İşler Müsteşarı Jose María Davó Cabra'ya ve Pera Müzesi çalışanlarına teşekkür ederiz.
(Tanıtım Bülteninden)


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.