Piri Reis'in Sırrı
% 31indirim

Piri Reis'in Sırrı

Bir Hakan Geda Macerası
  • 20,00 TL13,80 TL

    hopi kampanyası
    0,69 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Piri Reis'in Sırrı e-kitabı

Türk tarihinin en önemli karakterlerinden biri olan ve çizdiği dünya haritası ile ünlenen Piri Reis'in yaşamının son yıllarında, dönemin padişahı olan Kanuni Sultan Süleyman'ın emriyle büyük bir hazinenin peşine düştüğü ortaya çıkar. Öte yandan da gizemli bir tarikat bu keşfin üzerine harekete geçer ve konuyla yakından ilgili olan ünlü bir tarih profesörünü kaçırır.

Piri Reis, 1513 tarihli ünlü haritasının ortaya çıkan parçasında bu hazine ile ilgili ipuçları bırakmıştır ve tarihin seyrini değiştirecek bir keşfin yapılması işten bile değildir. Hakan Geda, elindeki ipuçlarını birleştirmeyi başardığında, tarihin derinliklerine uzanan tehlikeli bir maceranın tam ortasına düştüğünü fark eder.

Peki ya hazinenin peşinde olan tarikat üyelerinin gücü, Hakan'ın önüne geçecek ve bu keşfi engellemeye yetecek mi? Önce İstanbul'dan Antalya'ya, oradan da Hint Okyanusu'na kadar uzanan soluk kesici bir macera daha sizi bekliyor. Cenk Kayakuş, bu dördüncü romanında yine tarihin tozlu sayfalarına saklanmış derin bir sırra dikkat çekiyor ve okurlarını gizemle sarmalanmış muhteşem bir maceraya davet ediyor.

"Umut, kimilerinde ters çevrilmiş kırık bir kum saatinden dökülüp giden tanelerden bile hızlı tükenir. İnançlar yerini endişeye bıraktığında tüm mücadele ortadan kalkar, zihnin içinde tek yönlü bir savaş başlar. Aklın cepheleri teker teker istila edildiğinde, delirmek gerçeklikten sıyrılmanın en kolay yoluna dönüşür."
(Tanıtım Bülteninden)


Uçuş 345

Uçuş 345

Cenk Kayakuş

13,8 TL
Av

Av

Cenk Kayakuş

13,8 TL
Kara Güneş

Kara Güneş

Cenk Kayakuş

16,56 TL
Saplantı

Saplantı

Cenk Kayakuş

16,56 TL
Yorum Sayısı: 2

Cenk Kayakuş'un okuduğum ilk romanı. sonra tüm romanlarını edindim. çok güzel, etkileyici ve sürükleyici bir kurgusu var. okumaya başladığınızda elinizden bırakamayacaksınız. benim size tavsiyem yazarın kitaplarını 1-av 2-saplantı 3-kara güneş 4-piri reisin sırrı 5-uçuş 345 sırası ile okumanız. olaylar bağlantılı değilse bile ana karakterin özel hayatı ile ilgili bağlantıları okudukça farkedeceksiniz.

O
Olcay Yüksel  -   10.03.2016

Tarihe meraklıysanız mutlaka okumanız gereken bir macera kitabı. Özellikle Piri Reis ile ilgili yanlış bilinen pek çok bilgiyi de keyifli bir maceranın içinde sunması açısından güzel, yazarın diğer kitapları da listemde

N
Neşe Öztürk  -   08.06.2016