PKK Terörist Bir Örgüt mü? Evrensel Demokratik Bir Güç müdür?
% 28indirim

PKK Terörist Bir Örgüt mü? Evrensel Demokratik Bir Güç müdür?

  • 22,00 TL15,84 TL

    hopi kampanyası
    0,79 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Günümüz dünyasında küresel kapitalist sistemin her alanda çıkar ve iktidar uğruna yapmadığı rezillik yoktur. İnsanlığın değerlerine korkunç bir şekilde saldırmaktadır. Bu bağlamda "yeni dünya savaşları sömürgeci küresel sistem ile özgürlük ve eşitlik talep eden demokrasi güçleri arasında olacaktır".


İnsanlığı doğasından ve doğal toplum değerlerinden koparan, bencilleştiren, yalnızlaştıran, giderek ahlaki değerlerini yok eden verili sisteme karşı durmak vicdanlı her bireyin tarihsel görevidir. Toplumsal değişim ve dönüşüm yasalarını diyalektik bütünlük içinde, bilinçli, inançlı ve samimi bir şekilde çözümlersek kurtuluşa giden yolu buluruz. Bu da sistem dışı bütün güçlerin örgütlü gücüyle mümkündür.


"Her savaş ve ayaklanmanın amacı ayrılma değildir. Tersine, daha çok demokratik bütünlüğe yol açmaktır. Eskinin ayrı devlet kurma amaçlı ayaklanma ve ulusal kurtuluş savaşlarının dönemi geçmiştir. Devlet amaçlı ayaklanma ve ulusal kurtuluş sonuçta kapitalist devlete küçük bir ek daha yapmaktır." A. Öcalan


Sonuçta mücadelemizin özü demokratik, ekolojik ve cinsler arası eşitsizliği ortadan kaldıracak ve insanlığı doğal toplum değerleriyle buluşturacak ahlaki ve politik toplumu inşa etmektir.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.