Polimer Kimyası
% 2indirim

Polimer Kimyası

Fonksiyonel Yaklaşım ve Uygulamaları
  • 47,50 TL46,55 TL

    hopi kampanyası
    2,33 Paracık
  • Tedarik Süresi 5 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Üniversitelerin kimyagerlik eğitimi alan lisans ve lisansüstü öğrencileri ile mühendislik eğitimi alan Polimer, Kimya, Malzeme, Biyomedikal bölümlerine yönelik olarak hazırlanan kitap, özellikle polimer ve malzeme bilimleri mühendisliği öğrencilerine verilen: Fonksiyonel Polimerler, Biyoteknoloji de Polimerler, Polimerik Biyomalzemeler, Membran, Sol-Jel, İletken Polimerler, Manyetik Polimerler vb. dersleri ile Temel Polimer Kimyası derslerinin içeriklerine göre hazırlanmıştır.

Kitapta temel bilgiler, ileri uygulama örnekleri, yapısal tasarım yöntemleri ve uygulamaları birleştirilmiş ve uygun kaynaklar ile desteklenmiştir. Kitapta anlatılan konuların daha iyi ve kolay anlaşılabilmesi için 600 özgün örnek ve 40 adet çizelgeye yer verilmiştir.

Bu kitap, fonksiyonel polimerlerin sentezini irdelemektedir. Kitapta; polimer fonksiyonlaştırma dışında kalan diğer yapı-özellik ilişkilerinin nasıl kurulacağı ve çözümün nasıl elde edileceği örnekler ile ayrıntılı olarak ve yalın bir dille verilmektedir.

 

Konu Başlıkları;

Temel Kavramlar ve Polimerizasyon Çeşitleri

Fonksiyonel Polimerler Sentez ve Açıklamalı Uygulamaları

İletken Polimerler

Membranlar ve Uygulamaları

Hibrit Malzemeler

Sol–Jel Kimyası

Manyetik Polimerler

Gözenekli Fonksiyonel Yapılar

Akıllı Polimerler

Sıvı Kristal Polimerler

Biyopolimerler


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.