Popom Olmadan Asla
% 25indirim

Popom Olmadan Asla

En Çok Kendimi Yedim
  • 18,50 TL13,88 TL

    hopi kampanyası
    0,69 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Şöyle yan döndüm, popoma baktım. Ben spor salonuna gitsem, kendisi arkamdan bir saat sonra gelecek gibiydi. Soluk soluğa içeri girecek, "Merhaba ben hanımefendinin poposuyum. Kendisi geldiler mi acaba? Burada buluşacaktık." diyecekti.

Siz hiç terkedildiniz mi?
Ya terkedildiğiniz için depresyona girdiniz mi?
Depresyona girince yemeğe mi yüklendiniz?
Peki yemeğe yüklenince iyice depresyona girdiniz mi?

Tebrikler! Şişman insanın sonsuz döngüsüne hoşgeldiniz.

Okan'ın eşyalarının hepsini toplayıp koliye koymalı ve o koliyi de atmalıydım. Sonra kıyamam ki diye düşündüm. Onların her biri Okan'ın bir parçası. Salonun ortasına şöyle bir büst yaptırsam, üstüne koliyi koysam, etrafını da camla kapattırıp, tepeden spot ışıklarıyla aydınlatsam? Bence bu da iyi fikirdi.

Esprili dili ve kendine gaddar mizahıyla kısa sürede Twitter'da fenomen haline gelen Şişman Kız, aşkı, ayrılığı ve acısıyla tatlısıyla her türlü yemeği masaya yatırdığı Popom Olmadan Asla romanı ile Dizüstü Edebiyat serisine de olanca ağırlığını koymaya geliyor!


Bazı sohbet ortamları vardır ki bu ortamlara girdiğiniz zaman ilk başta sıkılırsınız ama sohbet ilerledikçe bu ortam sizi sarıp, sarmalamaya başlar ve bu sohbet keşke hiç bitmese diye içinizden geçirirsiniz. Yasemin Erkent, Popom Olmadan Asla eserini okumaya başladığınız zamanda ilk başlarda sıkılıyorsunuz ama konu gittikçe sizi sarıp sarmalıyor ve keşke hiç bitmese de hep okusam diyorsunuz. Yazar, bu eserinde aşk acısını öyle bir işlemiş ki bizlere, çekmiş olduğumuz aşk acısını hatırlatıyor ve yaralarımızı deşiyor. Eserin sonuna doğru yazarın bahsettiği hayat felsefelerini okumaya doymuyorsunuz ve eseri okuduktan sonra kapağını kapattığınız zaman konunun eksik kaldığı hissine kapılıyorsunuz.

            Yasemin Erkent, Popom Olmadan Asla eserinin baş kahramanı kilolu olmasına rağmen çok seveceğiniz ve bu kız içimizden biri diyeceğiniz bir gençtir. Şişman olan bu genç kız, tahmin edeceğiniz gibi günlük yaşamını yiyerek ve içerek evde ya da sevgilisi ile beraber geçirir. Ancak bir gün sevgilisi ile anlaşmazlığa düşerler ve ayrılma kararı alırlar. Sevgilisinden ayrılan genç kız, kendisini gerçekleştirme ihtiyacı hisseder ve kendisini adeta kendine ispatlayabilmek için bir şeyler yapmaya çalışsa da bunda başarı sağlayamaz. Bu şişman kızın hikayesini okurken çok büyük bir keyif alacaksınız ve yazar, benin duygularımı okumuş ve buraya yazmış demekten kendinizi alamayacaksınız.

            Uzun süredir hiç gülmüyorum ve gülmeye hasret kaldım diyorsanız yazarın, bu eserini elinize alın ve okumaya başlayın. Çünkü bu eseri okudukça gülmekten karnınız ağrıyacak ve gülmeye olan hasretinize bir son vereceksiniz. Yazarın, yayımlanan ilk eseri olmasına rağmen otoriteler tarafından çok başarılı bulunmuştur. Bunda yazarın, aşkı, mizahı ve kişisel gelişimi iç içe geçirmesinin ve insanlar üzerindeki toplumsal baskıyı okuru sıkmadan eğlenceli bir şekilde ifade etmesinin büyük etkisi vardır. Bu eseri özellikle şişman olduğu için kendisine küsen ve depresyona giren bütün genç kızlar okumalıdır. Çünkü Yasemin Erkent, Popom Olmadan Asla eserini okudukça kilolarıyla aralarındaki sorun yavaş yavaş eriyecek ve eseri bitirdiklerinde ise onlarda, popom olmadan asla diyeceklerdir.

            Yasemin Erkent, 1977 yılında İçel’de dünyaya gelmiştir. Yazar, sempatik tavırları ve kilolu fiziği ile herkesin sevgisini kazanmayı başarmıştır. İstanbul Sahne Sanatları ve Oyunculuk bölümünde eğitim almıştır.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.