Popüler Bilim Seti
% 19indirim

Popüler Bilim Seti

  • 70,00 TL56,70 TL

    hopi kampanyası
    2,84 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Sonsuz Yaşamın Sırrı - Alok Jha

Modern bilim hiç bu kadar keyifli olmamıştı! - Bir koyun kopyalamak - Görünmez olmak - Yapay yaşam üretmek- Bir Evren inşa etmek - Bir atomu parçalamak - Tanrının aklını okumak - Yaşamı başlatmak - Hayatta kalma mücadelesi vermek - Uzayda hayatta kalmak - Evren’in kayıp parçalarını bulmak - Genlerinizi programlamak - İklimi kontrol etmek - Şifre çözmek - Bir sayborg olmak - Zihin okumak- Bir karınca gibi düşünme

 

Yapay Zeka Nasıl Oluşturulur? - Richard Elwes

Matematiğin karmaşık konularının keyifli ve anlaşılır bir dille kaleme alındığı bu kitabın dilimize kazandırılması memnuniyet verici. Bir matematik eğitimcisi olarak öğretmen adayı öğrencilerimize yararlı bir kaynak olacağını düşünüyorum. Prof. Dr. Emine Erktin, Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi, İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü Matematik eğlencelidir! Eğlenceli olmasının yanında günlük hayatımızda hatta doğada karşımıza çıkabilen fikirleri, ilişkileri ve örüntüleri de içerir. Matematiğin soyut ve ciddi yüzünün ötesinden herkesin ilgisini çekecek örnekleri içeren bu kitap gerek öğrencilerin, gerek öğretmen ve öğretmen adaylarının ellerinden düşüremeyecekleri bir kitap olma niteliğinde.

 

Yarasa Gibi Düşünmek - Peter Cave

Var olduğunuzu nereden biliyorsunuz ki? Devasa bir böcek olarak uyanmak Kafanızdaki nöronlar nasıl ateşlenir? Nasıl özgür oluruz? Aristoteles’i atlatmak Bilginin ne olduğunu bilmek Arzu nesnesi olmak Makinedeki hayalet olmak Duygulara ve inançlara sahip olmamak Sesleri anlama dönüştürmek Ne hakkında konuştuğumuzu bilmek Kaygan zeminlerde yaşayabilmek Kimi kurtaracağınıza nasıl karar verirsiniz?

 

 


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.