Post Öykü - Sayı: 7
% 31indirim

Post Öykü - Sayı: 7

Kasım - Aralık 2015
  • 9,00 TL6,21 TL

    hopi kampanyası
    0,31 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Öykü yazarları merak etmesin, Post Öykü ikinci yılında yepyeni bir atölye çalışmasıyla, Acaibü’l Mahlûkat atölyesiyle öykü yazarlarına çağrıda bulunuyor.

Bu sayıda Burcu Bayer ve Ertuğrul Emin Akgün’den iki kuvvetli eleştiri yazısı var. Ali Hasar’ın Fransızcadan çevirisiyle Frithjof Schuon ile yapılmış Kadim Felsefe ve Estetik Üzerine söyleşiyi kaçırmayın! Necip Tosun’dan Öykücünün günlüğü yine merakla beklenenlerden… Osman Cihangir Post Öykü’nün ilk sayısında parlayan öyküsü Hasar Sözlüğü’nü nasıl yaz(ma)dığını anlatıyor.

Akif Hasan Kaya’dan “Böyle Olur Çerkez’in Rüyası” ve Ali Emre’nin İbrahim Tenekeci şiirinin hikayesini değerlendirdiği “Ölüme Çocuk Gözüyle Bakış: Dedeler ve Çiviler” yazısı da Post Öykü’nün Kasım Aralık sayısında.

Post Öykü, 7. sayısında da güçlü ve parlak öyküleriyle bir öykü dergisi olmasının hakkını veriyor. Okuru bekleyen öykücüler; Ahmet Murat, Bünyamin K., Osman Cihangir, Bülent Ayyıldız, Yunus Moldanlı, Onur Selamet, Özkan Ali Bozdemir, Gökşin Erdemli, Betül Nurata, Emre Ergin, Doğukan İşler, Gülhan Tuba Çelik. Merve Yalçın’nın Margaret Atwood’dan, Zeynep Ekşi Özel’in Feriba Vefi’den yaptığı çevirileriyle iki çeviri öykü de öykü severlerin dikkatini çekecektir.

Ve elbette birbirinden güzel inceleme yazılarıyla Post-Kitap bölümünü, her sayı olduğu gibi kendi yerinde okuyabilirsiniz.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.