PSY-Q: Psikolojik Zekanız ile Tanışmaya Hazır mısınız?
% 28indirim

PSY-Q: Psikolojik Zekanız ile Tanışmaya Hazır mısınız?

Ev Tipi Psikoloji Laboratuvarı

  • 25,00 TL18,00 TL

    hopi kampanyası
    0,90 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Zekayı simgeleyen IQ’yu duydunuz. Peki ya PSY-Q, Psikoloji Zekanız? Sahiden, Kendiniz Hakkındaki Gerçeğin ne kadarını Biliyorsunuz? Mevzu ister eş seçimi olsun ister “bir börek daha yesem ya!” gibi nispeten basit bir karar; ister komplo teorilerine yatkınlığımız ister tuvalet kağıdı rulosunu hangi yönde taktığımız; tüm duygu, düşünce ve davranışlarımız psikoloji araştırmalarının ilgi alanında. Üstelik ulaşılan sonuçlar hakkımızda pek de kolay hazmedilir türden şeyler söylemiyor. Neyse ki Ben Ambridge bu işi yapmanın eğlenceli bir yolunu bulmuş. PSY-Q sadece bu araştırmaları paylaşmıyor, sizi de onların bir parçası yapıyor.  Ünlü araştırmaların sonuçlarını çok sayıda interaktif test, akıl oyunu ve illüzyon eşliğinde sunarak, psikolojik zekânızı test edebilmenize ve bunu genel sonuçlarla karşılaştırarak “psikolojik rütbenizi” öğrenebilmenize fırsat tanıyor. PSY-Q “ev tipi” bir psikoloji laboratuvarı. Sizi şaşırtacak, kızdıracak ve fazlasıyla eğlendirecek. Ama en hepsinden öte, size sizle tanıştıracak.

İnsan psikolojisi, günlük yaşantımız içerisinde bize ne kadar uzak görünse de insan psikolojisine karşı gizliden gizliye hep bir ilgimiz olmuştur. Ben Ambridge, PSY-Q / Psikolojik Zeka İle Tanışmaya Hazır mısınız eserinde yer alan testlerle sizleri psikolojinin ve bilinçaltının derinliklerine indiriyor. Psikolojiye ilgi duyan ve psikolojik eserler okuyan okurlar, bu eseri okurken yazar, acaba benimle dalga mı geçiyor diye bir düşünceye kapılabilirler. Yazar, bu eserinin içeriğinde yer alan testlerdeki soruların organizasyonunu öylesine zekice yapmış ki sorduğu bazı sorularla sizi aptal pozisyonuna bile düşürebiliyor.

            Ben Ambridge, PSY-Q / Psikolojik Zeka İle Tanışmaya Hazır mısınız eserinin içeriğinde yer alan bilgileri okudukça zekanızın nelere yatkın olduğunu, hangi alanlara karşı ilginizin olduğunu görecek, hatta çevrenizdeki insanların ilgi alanlarının neler olduğu hakkında bile isabetli tahminler yapabileceksiniz. Yazarın, eserinde kullandığı üslup ise oldukça renkli ve eğlencelidir. Eserin, sizin açınızdan tek negatif tarafı ise psikoloji hakkında bilgi sahibi değilseniz içerikte yer alan bilimsel yazıların zihninizi yorması olacaktır. Bu eser, özellikle içeriğinde yer alan testlerle psikolojiye olan ilginizi artıracak ve psikoloji ile aranız bozuk ise aranızın düzelmesi için bir barış antlaşması olacaktır. Günlük hayatımızda IQ sözcüğünü çok sık duyar ve kullanırız. Ama PSY-Q sözcüğüne karşı yabancıyızdır. İnsanlarda iki ayrı tür zeka vardır. Bunlardan birincisi herkesin bildiği normal zeka, ikincisi ise çoğu kişinin hakkında bilgi sahibi olmadığı psikolojik zekadır. PSY-Q, bu psikolojik zekamızı ölçmek için geliştirilmiş olan tekniğin adıdır.

            Ben Ambridge, PSY-Q /  Psikolojik Zeka İle Tanışmaya Hazır mısınız eserinin içeriğinde yer alan bilgileri okudukça toplum içerisinde meydana gelen olayları sizin kendi bakış açınızla değerlendirmenizi önlemek için zihninize bir takım algıların gönderildiğini ve bu algılar sayesinde başkalarının gözüyle ve onların istediği gibi olayları değerlendirmenizin sağlandığını anlıyor ve büyük bir hayretin içerisine düşüyorsunuz. İçerik olarak çok farklı olan bu eseri okudukça psikoloji alanında şimdiye kadar öğrendiğiniz çoğu bilgi şiddetli bir depreme uğrayacak ve yerle bir olacaktır.  

Yorum Sayısı: 2

Zaten Domingo Yayınevi'ni ve yayınladığı kitapları bilenler için yorum: Evet abicim, aynı diğerleri gibi deli zevkler alacağın bir kitap. Hem de etkileşimlisi! Diğerleri için yorum: Bu kitapta psikolojik zekanın ne demek olduğunu, mantık denen şeyin nasıl işlediğini ve düşünce sistemlerini öğrenmenin yanında, kendinizin de tüm bu konular içindeki konumunu keşfedeceksiniz. Açıklamasından da anlayabileceğiniz gibi bu kitap, sadece okumalık bir kitap değil. Hatta genel olarak okuyucuyla...devamını oku

R
Raşit Arslan  -   10.02.2016

İnsanlar, daima IQ zekalarının seviyeleri ile ilgilenirken PSY-Q zeka seviyeleri umurlarında bile değildir. PSY-Q, psikolojik zeka seviyenizi ölçmenizi sağlamaktadır. Psikolojik zeka seviyeniz ise en az IQ seviyeniz kadar önemlidir. Bu eserin içeriğinde yer alan testler ile kişiliğiniz hakkında da önemli ipuçları edinebilirsiniz. Ben Ambridge, PSY-Q eserinde okurlarının sıkılmaması için eserine eğlenceli bir hava katmaya çalışmıştır. Eserin içeriğindeki testler, tamamen bilimsel veriler...devamını oku

E
Erdinç Kelebek  -   26.06.2016