Pucca Günlük - 2 : Ve Geri Kalan Her Şey
% 25indirim

Pucca Günlük - 2 : Ve Geri Kalan Her Şey

  • 24,50 TL18,38 TL

    hopi kampanyası
    0,92 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Türkiye'de blog denince akla ilk onun ismi geldi. Birçok insanın blog açma nedeni olurken, onu okuyan herkesin bazen dert ortağı, bazen de en çok güldüğü arkadaşı oldu. Kendine bestseller yazarların arasında sağlam bir yer edinen Pucca, maceralarına devam ediyor.


İlk kitabı "Küçük Aptalın Büyük Dünyası", "blog" nedir bilen bilmeyen herkesin tatil çantasındaki yerini aldı. Pucca, ünlü - ünsüz, onu okuyan herkesi kendisine hayran bıraktı. Yazdıklarını okuyan onunla birlikte öfkelendi, onunla birlikte ağladı, onun şapşallıklarına karnı ağrıyana kadar güldü.


Okurlar, aylarca hikayenin devamını bekledi, Pucca ise hep bir mutlu sonu...


Şimdi zamanı geldi, Pucca, merakla beklenen ikinci kitabı


"Pucca Günlük ve Geri Kalan Her Şey" le aramızda!


Pucca, Ve Geri Kalan Her Şey eserinde okuyucularına hayatın içinden gelen öyle olaylar anlatıyor ki bu eseri okuyanlar, ben zaten bunları yaşamıştım demekten kendini alamıyor. Bu eseri okurken gülmekten karnınıza ağrılar gireceğinden emin olabilirsiniz.

Pucca, Ve Geri Kalan Her Şey eserinde toplumda yanlış gibi görünen değerlere bunlar doğru diyerek okurların bu yanlış değerler hakkında doğru veya yanlış şeklinde görüşünü belirtmesini sağlıyor ve okurun kendine özgü değerlerinin ortaya çıkmasını sağlıyor. Yazarın bu eserinde bizzat yaşadığı anıları kaleme alması okuyucunun eseri okurken sıkılmamasındaki en büyük etkendir. Bu eseri okurken öyle cafe, çay bahçesi tarzı toplu yerlerde okumamaya dikkat etmeniz deli damgası yememeniz açısından önem taşımaktadır. Çünkü bu eserde ne zaman ve nerede kahkahayı basacağınız hiç belli olmaz. Eser, okuyanlara herhangi bir konuda bilgi veren bir özellik içeriğinde barındırmıyor. Bu eser, bugün ne tadım tuzum ne de keyfim var diyenlerin neşelenmesi ve keyfinin yerine gelmesi için psikolojik bir ilaç görevi görür. Eseri okuyanlar, iyi ki bu kitabın yazarını tanımıyorum diye şükredeceklerdir. Çünkü kendi hakkında bunları yazan bir insan benim hakkımda yazmaya kalksa kim bilir neler yazar diye düşünmeye başlıyorlar. Pucca, Ve Geri Kalan Her Şey eserinde kendi yaşamı üzerinden okuyucuya mesajlar göndererek dersler vermeyi de ihmal etmiyor. Yazar, bu eserinde daha çok hislere önem vermiş ve geçmişte yaşadığı bazı olumsuz olaylar hakkında da dem vurmaktan kendini alamamıştır.

Pucca, Ve Geri Kalan Her Şey eseri hakkında yapılan en önemli eleştirilerden biri, okuru düşünmeye sevk etmemesi, sınırlarını zorlayacak ve ufkunu açacak şekilde kurgu yapılmamasıdır. Bu nedenle esere seyahatte veya insanların dinlenmeye ihtiyaç duyduğunda eğlenceli vakit geçirmek için okunabilir gözüyle bakanlarda vardır. Eserin en olumlu yanı ise samimi bir dille ve abartıya kaçmadan ele alınmış olmasıdır.

Pucca, asıl adı ile namı değer Selen Işık’tır. Sevgilisinden ayrılınca ondan intikam almanın yollarını arar ve bir blog kurmaya karar verir. Bu blog internette büyük ilgi görünce sesini geniş kitlelere duyurmayı başarır. Bu blokta yaptığı paylaşımları Küçük Aptalın Büyük Dünyası ve Ve Geri Kalan Her Şey isimli kitaplarda yayınlar.

Yorum Sayısı: 2

Pucca, Ve Geri Kalan Her Şey eseri ile günlüklerini okurlarıyla paylaşmaya devam ediyor. Canınız biraz eğlenmek ve kahkaha atmak istiyorsa bu eser, isteğinizi fazlasıyla yerine getirecektir. Bu eseri okurken birazda dikkatli olmak gerekiyor. Çünkü insanların geneline yanlış gelen bir takım değerler bu eserde doğruymuş gibi gösteriliyor. Doğru gösterilen bu yanlış değerlerin farkına varmanızsa ancak kendi inandığınız değerler ile mümkün olabilir. Aslında Pucca, çoğu insanın yapmak isteyip de...devamını oku

R
Remzi Kılıç  -   26.06.2016

Çok eğlenceli ve güldürücü bir kitap özellikle gençlere tavsiye ederim

Z
Zeynep Keskin  -   11.06.2016