Pucca Günlük - 5 : O Adam Buraya Gelecek
% 19indirim

Pucca Günlük - 5 : O Adam Buraya Gelecek

  • 26,50 TL21,46 TL

    hopi kampanyası
    1,07 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

“Hayatını sosyal medyadan takip edebileceğiniz tek kitap karakteri.”


Blogger’ların Atası, Monçiçi bakışlı, Zalim Stalker, Fake Evliya Pucca sunar!


Bir blog yazıp hayatı değişen, hatta o hayattan bir de film yapılan, geçmişinden kaçarken bile yine ona sığınan Pucca, onu üzenlere, bok var gibi evlenenlere ve haksızlıklara ateş püskürürken; onu sevenlere, pms pms diyenlere ve akılsızlara bedavaya akıl veriyor. Vee mutlu sonu aramaya devam ediyor...


“Yaşarken hiç komik değildi...”


Pucca, O Adam Buraya Gelecek eseri ile insanları kahkahaya boğmaya devam ediyor. Yazar, bu eserinde de anlatmak istediklerini diğer eserlerindeki gibi hiçbir şeyden çekinmeden büyük bir içtenlikle ve samimiyetle anlatmaya devam ediyor. Yazar, bu eseri ile hiçbir sığlığa kaçmadan dolu dolu olaylarla bir kez daha okurlarıyla buluşuyor. Bir hafta sonu hem evde oturayım hem de eğlenceli ve kahkahalı bir gün geçireyim diyorsanız bu eseri kesinlikle elinize alın ve okumaya başlayın. Hafta sonu isteğinizi fazlasıyla karşılayacağını daha eserin başındayken rahatlıkla göreceksiniz. Yazar, bu eserinde çocukluğuna dair anılarından bazılarını da kaleme almıştır.
Pucca, O Adam Buraya Gelecek eserini okurken Pucca’nın hayatını sahiplenecek ve bu kız benim tam kafa dengi diyeceksiniz. Yazar, bizim dile getiremediğimiz hayatın gerçeklerini büyük bir yüreklilikle dile getirdiği için diğer eserleri gibi bu eseri ile de büyük bir okur kitlesiyle buluşmayı başarıyor. Pucca günlüklerinin beşincisini bekleyenler, eseri okuduklarında beklediklerine fazlasıyla değdiğini rahatlıkla görecekler. Yazarın bu eserinde de diğer eserlerinde olduğu gibi büyük bir edebi beklenti içine girmemeniz gerekir. Çünkü yazar, her şeyi olduğu gibi samimi ifadelerle anlatmayı seviyor. Biz bazen kendi kendimize aklımızdan ve gönlümüzden geçenleri sesli düşünürüz ya yazarda bu eserinde sanki o sesli düşüncelerini kağıdı kalemi almış ve bir güzel yazarak kitap haline getirmiş hissi veriyor.

Pucca, O Adam Buraya Gelecek eserini okurlar okurken dikkat etmeleri gereken en önemli husus Pucca’nın gazına gelmemeleridir. Çünkü Pucca bu eserinde siz farkında olmadan süper ara gaz veriyor. Okurlar, bu eseri okurken Pucca’nın yazdıklarından çok onun medeni cesareti üzerinde düşünüyor. Okurlar, bu eseri okurken kendilerini bir komedi filmi izliyormuş gibi hissediyorlar. Bu eserin tek olumsuz yanı yazarın kurduğu cümlelerle olgunlaşmaya başladığını okura hissettiriyor olmasıdır. Olgunlaşan insanlarda da medeni cesaret kırılma gösterdiğinden seri devam ederse nasıl bir şey ortaya çıkacağını okurlar bekleyip görecekler.

Pucca, asıl adı ile namı değer Selen Işık’tır. Sevgilisinden ayrılınca ondan intikam almanın yollarını arar ve bir blog kurmaya karar verir. Bu blog internette büyük ilgi görünce sesini geniş kitlelere duyurmayı başarır. Bu blokta yaptığı paylaşımları Küçük Aptalın Büyük Dünyası, Ay Hadi İnşallah, Ve Geri Kalan Her Şey isimli kitaplarda yayınlar.

Yorum Sayısı: 1

. Ülkemizde kadınlar, büyük bir baskı altında olduğundan dolayı duygularını açıkça ifade edememekte ve toplumun kendisine biçtiği davranış kalıpları içerisinde yaşamaktadır. Pucca, Pucca Günlük 5 / O Adam Buraya Gelecek eserinde bu toplumsal baskıya adeta başkaldırıyor ve kadın olarak bizlerinde duygu ve düşünceleri var diyor. Eserinde, toplumda çoğu kadının söylemeyi aklından bile geçiremeyeceği şeyleri söyleyerek kadınların dili olmuştur. Bu eseri okuyan erkekler, bu ne biçim kadın, böyle...devamını oku

G
Gülşah Görgülü  -   26.06.2016