Pür Nida

Pür Nida

İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı 40. Yıl Özel Albümü 1
  • 15,90 TL

    hopi kampanyası
    0,80 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!

Zengin Anadolu’nun Erzurum’dan Yozgat’a, Kırıkkale’den Kütahya’ya tüm renklerini barındırmak üzere özenle seçilen 15 türkü, 15 sanatçının eşsiz yorumuyla kayıt edildi. Zara, Volkan Konak, Erdal Erzincan, Cengiz Özkan,Sevcan Orhan, Orhan Hakalmaz gibi usta isimler İTÜ Devler Konservatuarı 40. Yıl özel albümü Pür Nida içinbiraraya geldiler ve dinlemeye doyamayacağınız türküler seslendirdiler.

Toplumdaki rolleri, araştırmak, bilimsel çalışmalar yapmak ve yaptığı çalışmalarla standartlarıyükseltmek olan üniversiteler, eğitim kurumu olmanın yanı sıra aynı zamanda bilimin, sanatın ve estetiğinde yaşadığı, yaşatıldığı kurumlardır. Ülkemizin saygın kurumlarından İTÜ bünyesindeki Türk MusikisiDevlet Konservatuarı 40. yılını bu kapsamdaki özel iki çalışmayla kutluyor. Eser seçimi, düzenleme, icra ve kayıt süreçlerinin tamamının üniversite bünyesinde hazırlandığı ilk ürünler olma özelliğini taşıyan Pür Nida ve Meşk-i Safa, İTÜ’nün öğrencileri, akademisyenleri, mezunları ve yöneticilerinin işbirliğinde geniş bir katılımla hayata geçirildi.

 

1- Zara - Kütahya’nın Pınarları Akışır
2- Volkan Konak - Vuruldum Çemberune
3- Erol Parlak - Sunayı Da Gönül Sunayı
4- Cem Doğan - Ah Ben Şehid-i Badeyem
5- Cengiz Özkan - Anlatamam Derdimi Dertsiz İnsana
6- Nursaç Doğanışık - Eziz Dostum Mennen Küsüp İncidi
7- Erdal Erzincan - Gönül Defterini Açtım Okuram
8- Sevcan Orhan - Şadol Deli Gönül Müjdeler Olsun
9- Orhan Hakalmaz - Dersini Almış da Ediyor Ezber
10- Cumali Özkaya - Yaradan Var (Hoyrat)
11- Adile Kurt Karatepe - Çalın Davullar Çaydan Aşağıya
12- Celal Bakar - Kız Bahçende Gül Var mı?
13- M. Salih İnan - Kar mı Yağmış Diyarbakır’ın Dağına
14- Deniz Güneş - Gül Yüzlüm Destem Nemden İncindin (Semah)
15- Fatma Şahin - Kullar Olam Seni Doğuran Anaya

 


Zengin Anadolu'nun Erzurum'dan Yozgat'a, Kırıkkale'den Kütahya'ya tüm renklerini barındırmak üzere özenle seçilen 15 türkü, 15 sanatçının eşsiz yorumuyla kayıt edildi. Zara, Volkan Konak, Erdal Erzincan, Cengiz Özkan, Sevcan Orhan, Orhan Hakalmaz gibi usta isimler İTÜ Devler Konservatuarı 40. Yıl özel albümü Pür Nida için biraraya geldiler ve dinlemeye doyamayacağınız türküler seslendirdiler.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.