• Puslu Kıtalar Atlası (Ciltli)
    Puslu Kıtalar Atlası (Ciltli)
    Puslu Kıtalar Atlası (Ciltli)
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Karanlığın, yılankavi sokakların, demkeşlerin, paranın hüküm sürdüğü Galata’nın, karın deşip boğaz kesen, husye burup göz çıkartan hikâyelerin, zagon üzerine öttürenlerin, bahtsızların, yolcuların, rüya görenlerin, maceracıların şehrindeyiz. Uzun İhsan Efendi’nin yedi iklimde, dört bucakta, yeraltında ve yerüstünde gezinen dünya atlasında...

İhsan Oktay Anar’ın unutulmayan ilk romanı Puslu Kıtalar Atlası, bu defa İlban Ertem’in masalsı çizgileriyle çizgi roman olarak karşımızda. Beş yıl süren, kolay anlatılamayacak bir emek, tutkuyla dolu bir sadakat, civa gibi bir sayfadan diğerine akıp giden ustalık... İlban Ertem, Türkçe edebiyatta eşi benzeri olmayan bir uyarlamayla magnum opus’unu gün yüzüne çıkarıyor.

Oyunbaz ve zifiri... Büyük bir “resimli roman”.


İhsan Oktay Anar, Puslu Kıtalar Atlası eserinde sizi öylesine derin konuların içerisine sokuyor ki size kendinizi unutturuyor. Bu eserde Bünyamin ile tanışacak ve yazarın, onun sıra dışı yaşam hikayesini inanmakta zorluk çekeceğiniz cümleleri birbirine bağlayarak anlatması sizi yaşamın derin sularına daldıracak ve o sularda kendinizi kaybedeceksiniz. Bu eseri, çevrenizde herkesin okumasını sağlayarak bu eserin doyulmaz lezzetini tatmalarını sağlamalısınız. Bu eserin her bölümünde okurların önlerine farklı dünyaların pencereleri açılsa da usta bir yazarın ellerinde oldukları için yolları bir şekilde eserin ana dünyasına çıkıyor.                  İhsan Oktay Anar, Puslu Kıtalar Atlası eserinde okurlarına Osmanlı’nın bir dönemi ile ilgili olarak şimdiye kadar hiç duymadıkları ilginç bilgiler veriyor. Yazarın, eserinde varoluş ve zaman ile ilgili yaptığı felsefi yorumlardan çok etkileneceksiniz. Bu eserde, Konstantiniyye hakkında çok detaylı bilgiler edineceksiniz. Çünkü yazar, sizi bu eserinde Konstantiniyye’nin arka sokaklarında gezintiye çıkarıyor. Yazarın, bu eserini okurken masal tadında bir keyif alacaksınız. Eserin dili ilk başlarda size ağır gelebilir. Ancak ilerleyen bölümlerde üslup gittikçe akıcı hale geldiğinden dolayı eser ile aranızda aşıklar gibi sıkı bir bağ oluşuyor. Yazarın, bu eserindeki sayfaların hepsinde tarihin kokusunu alacak ve yazarın, engin tarih bilgisini takdir edeceksiniz. Yazar, bu eserinde sizlere iki farklı olay anlatıyor. Eserin ilerleyen bölümlerinde bu iki olayı birbirine bağlıyor. Bu iki farklı olayın bağlantı yerini kaçırmamak için eseri dikkatle okumanız gerekmektedir.             İhsan Oktay Anar, Puslu Kıtalar Atlası eserinde anlattığı bu iki farklı olayı çok iyi kavramak gerekiyor. Çünkü yazar, eserinde öyle sıradan olaylar anlatmıyor. Yazarın, anlattığı olaylar sıradan olmayınca doğal olarak karakterlerde sıradan olmuyor. Bu eseri okuduktan sonra görmüş olduğunuz rüyaları daha fazla önemseyeceksiniz. Çünkü hayat ile rüya arasındaki kuvvetli bağı ve görmüş olduğunuz rüyanın hayatınıza nasıl etki edebileceğini göreceksiniz. Yazar, eserinde insanın hayatındaki en önemli şeyin düşünce gücü olduğunu ve hayatta her şeyin inanmakla alakalı olduğunu okurlarına aktarmaya çalışıyor.             İhsan Oktay Anar, 1960 yılında Yozgat’ta dünyaya gelmiştir. Hacettepe Üniversitesi Felsefe bölümünden mezun olmuştur. İlk eseri Puslu Kıtalar Atlası çok ses getirmiştir.
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.