Puslu Kıtalar Atlası
% 19indirim

Puslu Kıtalar Atlası

Kapı kırıldığında Uzun İhsan Efendi kitabı kapadı. Az sonra başına geleceklere aldırmadan kafasından şunları geçirdi: “dünya bir düştür. evet, dünya... ah! evet, dünya bir masaldır.”

  • 31,00 TL25,11 TL

    hopi kampanyası
    1,26 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Yeniçeriler kapıyı zorlarken Uzun İhsan Efendi hâlâ malûm konuyu düşünüyor, fakat işin içinden bir türlü çıkamıyordu... "Rendekâr doğru mu söylüyor? Düşünüyorum, öyleyse varım. Oldukça makûl. Fakat bundan tam tersi bir sonuç, varolmadığım, bir düş olduğum sonucu da çıkar: Düşünen bir adamı düşünüyorum. Düşündüğümü bildiğim için, ben varım. Düşündüğünü bildiğim için, düşlediğim bu adamın da varolduğunu biliyorum. Böylece o da benim kadar gerçek oluyor. Bundan sonrası çok daha hüzünlü bir sonuca varıyor. Düşündüğünü düşündüğüm bu adamın beni düşlediğini düşlüyorum. Öyleyse gerçek olan biri beni düşlüyor. O gerçek, ben isebir düş oluyorum." Kapı kırıldığında Uzun İhsan Efendi kitabı kapadı. Az sonra başına geleceklere aldırmadan kafasından şunları geçirdi: "dünya bir düştür. evet, dünya... ah! evet, dünya bir masaldır." Türkçe edebiyatta yeni bir yazar, yeni, harikulade bir roman. Hulki Aktunç'un önsözüyle.


Puslu Kıtalar Atlası

Puslu Kıtalar Atlası

İhsan Oktay Anar

17,42 TL
Suskunlar

Suskunlar

İhsan Oktay Anar

19,04 TL
Galiz Kahraman

Galiz Kahraman

İhsan Oktay Anar

14,58 TL
Kitab-ül Hiyel

Kitab-ül Hiyel

İhsan Oktay Anar

13,36 TL
Amat

Amat

İhsan Oktay Anar

17,42 TL
Yedinci Gün

Yedinci Gün

İhsan Oktay Anar

17,42 TL
Yorum Sayısı: 3

Severek okuduğum İhsan Oktay Anar’dan bence bir başyapıt. Kelimelerin arasında dolanacak kaybolacaksınız. Önce romanı okuyun sonra da aslına sadık resmedilmiş çizgi romanını edinin:-)

C
Cemile Elçin Üner  -   18.03.2016

ihsan oktay'ın tarzını dilini olay örgülerini çok seviyorum.. puslu kıtalar atlası da çok özel bir kitap bence... işte çok sevdiğim bir bölümünü : 'ey kör! aç gözünü de düşlerden uyan. simurg’u göremesen de bari küçük bir serçeyi gör. kaf dağına varamasan bile hiç olmazsa evinden çıkıp kırlara açıl; böcekleri, kuşları, çiçekleri ve tepeleri seyret. bırak dünyanın haritasını yapmayı! daha hayattayken bir taşı bir taşın üstüne koy. Gülleri ve bülbülleri görmeyip gün boyu evinde oturan adam...devamını oku

D
Demet Kuş  -   07.04.2016

Büyük beklentiyle okunmadığında güzel kitap. Kurgusu ve anlatımı çok güzel fakat anlatıldığı kadar etkilenemedim kitaptan. Niye öyle oldu bilmiyorum ama beğendiğim sadece favorilerimin arasına koyamadığım bir kitap. Okuyunuz okutunuz.

S
Simge Köse  -   06.02.2016