Resimli Türkçe Edebiyat Takvimi 2015

Resimli Türkçe Edebiyat Takvimi 2015

  • Geçici olarak temin edilemiyor

Ürünün diğer resimleri

Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

İletişim Yayınları’ndan bir ilk: Resimli, edebiyat tarihinden seçme bilgilerle yepyeni öyküleri bir arada sunan, Türkçe edebiyat takvimi…


50’den fazla yazarın katkısıyla hazırlanan, 15 farklı çizerin çizgileriyle hayat verdiği Resimli Türkçe Edebiyat Takvimi, edebiyat müptelalarının masasında başköşeye kurulmaya hazır. 365 günün her birinde edebiyat tarihine, yazarlara, eserlere dair bilgiler vermesiyle nostaljik takvimlere benzese de sadece malumatfuruş bir takvim değil bu, çok daha fazlası… Türkçe edebiyatın en seçkin isimleri bu takvimde hikâyelerini tefrika ediyor, karşınıza yepyeni öykülerle çıkıyorlar. Ayrıca farklı farklı kitaplardan seçilen alıntılar, size okumadığınız birçok eser hakkında fikir vererek “edebî keşifler” yapmanızı sağlarken; çizerlerin öykülere eşlik eden illüstrasyonları, yaratılan tiplemeler, karikatürler ise okuma zevkinizi artıracak.


2015 Resimli Türkçe Edebiyat Takvimi, yıl boyunca kitap kurdu okurların elinden düşmeyecek, hem okumak hem de saklamak isteyecekleri bir derleme… Elinize alınca siz de göreceksiniz, böylesi daha önce hiç yapılmadı!


Resimli Türkçe Edebiyat Takvimi 2015, çok iyi tasarlanmış ve harika çizimleri ile insanların edebiyat alanında belli bir bilgi birikimine sahip olmasını hedeflemektedir. Bu takvim fikir olarak güzel düşünülmüş olsa da takvimin geliştirilmesi gerektiği eleştirmenler tarafından değerlendirilmektedir. Türkçe Edebiyat takvimi olmasına rağmen önemli edebiyatçılarımıza yer verilmemesi en çok eleştiri alan konular arasında yer almaktadır.

Resimli Türkçe Edebiyat Takvimi 2015, kültürel içeriği ile sıradan bir takvim olmayıp, masanızda dekor olarak da kullanabilirsiniz. Bu takvimde yer alan hikayeleri merakla okuyacaksınız. Takvimin ön tarafında tarihte o gün yaşanmış olaylar, arka sayfasında karikatürler ve edebi metinler yer alıyor. Ayrıca takvime mizah katmak için o günün hava durumu veya kesin bilgi şeklinde esprili ifadelerde yer almaktadır. İletişim yayınları tarafından hazırlanan takvimin büyük bir öz veriyle hazırlandığını içindeki bilgileri okurken siz de fark edeceksiniz. Bu takvimin duvara asılmadığını, masa takvimi olarak dekore edildiğini belirtmekte fayda var. Bu açıdan özellikle ofis çalışanlarının masalarında hem takvim hem de dekor olarak kullanabilecekleri bir masa takvimidir.

Resimli Türkçe Edebiyat 2015 Takvimi, içeriğinde yer alan edebi bilgilerle insanlarda bağımlılık etkisi yapıyor. Bu takvimi kullanan okurların çoğu takvimden çok içindeki edebi bilgilerden faydalanmak için alıyorlar. Bu takvimin en çok eleştirilecek noktası ise içeriğindeki bilgilerin yayınevinin dünya görüşü doğrultusunda hazırlandığı için objektiflikten uzak olmasıdır. Bu takvimin kullananlara en büyük faydalarından biri yeni bilgiler öğrenmenin yanında yeni yazarlar ile de insanları tanıştırıyor olmasıdır. Takvimde tarihte olan olaylar konusunda seçilen bilgiler ise insanların ilgisini çekmeyi başarıyor. Necip Fazıl gibi edebiyatımıza yön vermiş bir ismin bu takvimde olmaması ise insanları şaşırtıyor. Çevrenizde yer alan eşinize ve dostunuza anlamlı bir hediye almak istiyorsanız bu takvim çok ideal hediye olacaktır. Bu takvim, iletişim yayınları tarafından öyle faydalı bilgilerle donatılmış ki bir edebiyat dergisi niteliğine sahip sanıyorsunuz. Ayrıca bu takvimi edindiğinizde kesinlikle hemen hepsini okuyup bitirmeyin. Sadece bulunduğunuz günün bilgilerini okuyun ve ertesi gün acaba ne yazıyor diye merak edin. Bu takvimden bu yolla daha çok zevk alırsınız.

Yorum Sayısı: 1

Resimli Türkçe Edebiyat Takvimi 2015, kullanmaya başlayan her insanda büyük memnuniyet uyandırmıştır. İnsanlar, böylesine güzel bir takvimle tanıştıktan sonra ilerleyen yıllarda daha gelişmiş versiyonları için beklenti içerisine girmişlerdir. Bazı şeyler vardır ki insanda büyük bir tutku yaratır. Bu takvimde kullanan her okurda büyük bir tutku yaratacak ve insanlar, bu takvimi kullanmaktan vazgeçmek isteseler de başaramayacaklardır. Takvimin ön yüzü o tarihte meydana gelen olaylar hakkında...devamını oku

T
Tekin Yıldırım  -   26.06.2016