Resimli Türkçe Edebiyat Takvimi 2016
% 19indirim

Resimli Türkçe Edebiyat Takvimi 2016

Türkçe edebiyatın en seçkin isimleri bu takvimde hikâyelerini tefrika ediyor, karşınıza yepyeni öykülerle çıkıyorlar.
  • 22,50 TL18,22 TL

    hopi kampanyası
    0,91 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü

Ürünün diğer resimleri

Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

İletişim Yayınları’ndan: Resimli, edebiyat tarihinden seçme bilgilerle yepyeni öyküleri bir arada sunan, Türkçe edebiyat takvimi…

Edebiyat tarihinden seçme bilgilerle yepyeni öyküleri bir arada sunan takvim, bu kez daha fazla yazardan öyküleri masanıza taşıyor.

60’dan fazla yazarın katkısıyla hazırlanan, 11 farklı çizerin çizgileriyle hayat verdiği Resimli Türkçe Edebiyat Takvimi, edebiyat müptelalarının masasında başköşeye kurulmaya hazır. 365 günün her birinde edebiyat tarihine, yazarlara, eserlere dair bilgiler vermesiyle nostaljik takvimlere benzese de sadece malumatfuruş bir takvim değil bu, çok daha fazlası… Türkçe edebiyatın en seçkin isimleri bu takvimde hikâyelerini tefrika ediyor, karşınıza yepyeni öykülerle çıkıyorlar. Ayrıca farklı farklı kitaplardan seçilen alıntılar, size okumadığınız birçok eser hakkında fikir vererek “edebî keşifler” yapmanızı sağlarken; çizerlerin öykülere eşlik eden illüstrasyonları, yaratılan tiplemeler, karikatürler ise okuma zevkinizi artıracak.

2015 Resimli Türkçe Edebiyat Takvimi, yıl boyunca kitap kurdu okurların elinden düşmeyecek, hem okumak hem de saklamak isteyecekleri bir derleme… Elinize alınca siz de göreceksiniz, böylesi daha önce hiç yapılmadı!

YAZARLAR: Alper Atalan, Akif Kurtuluş, Alper Canıgüz, Aybars Yanık, Ayşe B. Kaban, Aziz Tuna C., Barış Uygur, Baybars Tekatlı, Behçet Çelik, Berna Durmaz, Burcu Aktaş, Burhan Sönmez, Bülent Çallı, Bülent Yıldız, Defne Tarman, Deniz Arslan, Duygu Çayırcıoğlu, Ekin Can Göksoy, Ekrem Solgun, Elif Key, Emrah Polat, Emre Bayın, Erman Çağlar, Figen Şakacı, Gamze Güller, Gaye Boralıoğlu, Giray Kemer, Hakan Bıçakcı, Hasan Ali Toptaş, Işıl Kocaoğlan, İlyas Barut, Jaklin Çelik, Kemal Varol, Kerem Işık, Kıvanç Koçak, Levent Cantek, Leyla Burcu Dündar, Mahir Ünsal Eriş, Melike Uzun, Memo Tembelçizer, Murat Başekim, Murat Gülsoy, Murat Menteş, Murat Uğurlu, Mustafa Çiftci, Necdet Dümelli, Ömer Ayhan, Pelin Buzluk, Pertev Başgöz, Pınar Öğünç, Sedef Betil, Senem Tepe, Serhan Ergin, Sinan Sülün, Şule Gürbüz, Turgut Ulucan, Uğur Mıstaçoğlu, Utku Özmakas, Yalçın Tosun, Yekta Kopan.

ÇİZERLER: Bahadır Yazıcı, Berat Pekmezci, Cansın Çağlar Özdemir, Cengiz Üstün, Deniz Karagül, Fatih Okta, Gurur Birsin, Latif Demirci, Osman Çolakoğlu, Resul Ertaş, Seyhan Argun.

GÖRSEL TASARIM: Deniz Karagül

BANTLAR: Anti Klişe Timi (Aybars Yanık, Duygu Çayırcıoğlu, Levent Cantek-Cengiz Üstün), Boşuna Sinirlenmiyorum (Aybars YanıkCansın Çağlar Özdemir), Kulağı Büyüyen Adam (Levent Cantek-Berat Pekmezci), Romo (Necdet Dümelli-Gurur Birsin), Takvimin Bantı (Levent Cantek-Seyhan Argun), Tivitgirl (Duygu Çayırcıoğlu-Bahadır Yazıcı).

ARAŞTIRMA: Şeyda Kurt, Necdet Dümelli, Duygu Çayırcıoğlu, Aybars Yanık.

DÜZELTİ: Ümran Küçükislamoğlu, Sevim Tezer, Onat Özlü, Merve Öztürk, Güneş Akkor, Burak Kutlar.


Şehre Göçen Eşek

Şehre Göçen Eşek

Levent Cantek

22,68 TL
İktisatta Yeni Yaklaşımlar

İktisatta Yeni Yaklaşımlar

Levent Cantek

20,25 TL
Türkiye’de Çizgi Roman

Türkiye’de Çizgi Roman

Levent Cantek

26,32 TL
Markopaşa

Markopaşa

Levent Cantek

16,60 TL
Yorum Sayısı: 4

her güne özel arkalı önlü sayfası bulunan bi takvim, sonraki gün için sabırsızlanıyorsunuz, arka sayfada arkası yarın küçük hikayeleri denemeleri de çok sevimli

C
Cemile Elçin Üner  -   09.02.2016

Resimli Türkçe Edebiyat Takvimi 2016, içerik olarak geçen yıla göre oldukça zenginleştirilmiştir. Bu takvimi sadece kendiniz için değil, sevdikleriniz içinde alarak onlara hediye edebilirsiniz. Takvim, ansiklopedik bilgilerde içermekle beraber kullanımı oldukça pratiktir. Bu takvimi kullanmaya başladıktan sonra yapraklarını koparmadan kullanmanın bir formülünü mutlaka düşüneceksiniz. Takvimin içeriğinde yer alan karikatürler, düşünce dünyanızı geliştirirken alıntılar ise ufkunuzu açacaktır. Her...devamını oku

T
Tahir Yılmaz  -   26.06.2016

takvim masaüstünde durmuyor tam ayarlayamamışsınız. ama harika bir takvim :

M
Mehmet Selim Çetintaş  -   26.11.2015

Bu kadar saçma bir şey görmedim. Tarihte bugün kısmında hiçbir önemli olay verilmemiş. Mesela bugün 27 Mayıs darbesinin yıldönümü. Bir başbakan idam edilmiş. Ama takvimde ne var? California'daki veba salgını. İnsan Türkiye'de yaşanmış bu kadar önemli bir olayı hangi akla hizmet takvime koymayıp da böyle saçma bir olaya yer verir anlamakta güçlük çekiyorum. Bu sadece bir örnek. Daha önceki tarihlerde olmuş çok önemli bir çok olayı da koymamışlardı. Onun yerine saçma sapan önemsiz ve gereksiz...devamını oku

R
Rıdvan Talha Yücedağ  -   27.05.2016