Ruh Bedene Küserse
% 29indirim

Ruh Bedene Küserse

  • 16,00 TL11,36 TL

    hopi kampanyası
    0,57 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

"Ey benim düşleri karalı, kapısı hep ayrılığa aralı, asi ömrümün mazlumu kalbim! Sığıntı aşkların yetim bakışlı çocuğu! Bağışla şu aşka arsız serseriyi. Küsüp gitme onlar gibi, soldurdum diye gamzelerini. Satır arasında göremediklerim, meğer tırnak içinde okunuyormuş. Düşünde gördüğün masumiyet yetmiyormuş. Bir gönle yataklık yapacaksa insan, bir ömür yetecek aydınlığı olmalıymış. Sevda yolu dikenlerle bezeliymiş. Şefkati meşakkatinden azade değil. Yürek mahzende sevgilinin esiri imiş, özgürlük tutsaklıktan öte değil. Beyhude geçecek bir ömre kanaat etmek düşer şimdi bana, aşığın fıtratında huzur elzem değil. Hakikatin gözü kör, bir yalanın içinde sözler kâfi değil. Umut yeter mi, yoksa hacet? Kırk gün, kırk gece ibadet kâfi değil. Etsen de yârin gönlünü kutsal mabet, nasipten öte yol, sonun değil. Aşkın gözü kör derler, ne büyük yalanmış, aşık görmeyi bilmezmiş, baksa da kafi değil… Sığıntı gibi iliştiğin bir kalpte, aşk fakir, aşık yoksul bir dilenci ise ayrılık kaçınılmaz son ve rüyadan uyanmak, gerçekle yüzleşmekten daha zor değil…"


Yazar Hakkında:


Ayla Kapıcı, Mayıs 1979 doğumlu olan yazar, evli ve bir çocuk annesidir. Çeşitli dergilerde yazıları yayınlanan yazarın, Ruh Bedene Küserse adıyla yayınlanan bu eseri, ikinci kitabıdır.


Türk Dili ve Edebiyatı eğitimini alan Ayla Kapıcı için, yazmak bir yaşam biçimidir. Bakmak ve görmek arasındaki farka vurgu yapan yazar, yaşam içerisinde gördüğü her kareyi yazılarıyla şekillendirerek okuyucuya akıcı ve yalın bir dille sunar. Ağırlıklı olarak deneme türünde eserleri olan yazar için, dilin temizliği oldukça önem taşır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.