Sade
% 25indirim

Sade

  • 24,00 TL18,00 TL

    hopi kampanyası
    5,00 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Kalabalıkta kendimizi bile bulamayız.


Etrafımızı, evimizi, çantamızı, programımızı, günümüzü, gardırobumuzu, cüzdanımızı yani kısacası tüm hayatımızı ne kadar çok doldurursak o kadar tatmin ve dolayısıyla mutlu olacağımızı zannederiz. Bu kalabalığı yaratırken yaptığımız şey kendimizi yok etmektir aslında. Çünkü kendini sadece boşlukta yaratabilir insan. Azalınca çoğalır, sadeleştikçe özgürleşir ve hatta daha çok görünür olur.


Begüm Başoğlu ve Ege Erim bir gün hayatlarındaki fazlalıkları attıkça daha mutlu olduklarını keşfettiler. Bu keşif onların hayatını değiştirdi ve daha çok, daha çok atmaya başladılar. Giymedikleri giysileri tutmayıp, kullanmadıkları eşyaları saklamadılar. Her programa dahil olmaktan vazgeçerken, aslında bir sürü şeye ‘maruz kalmaktan’ kurtuldular. Yani sade bir yaşamı tercih ettiler. Buna tanık olanlar aynısını deneyimlemek istediğinde de ‘sade yaşamak’ akımı oluştu.


Artık belki farkında olduğunuz belki de olmadığınız birçok kişi sade yaşıyor. İçinde daha az eşya, daha fazla deneyim olan, daha hafif, sınırlarını kendinizin belirlediği dolu dolu bir yaşam, sadedir. Ve sadelik güzeldir.


Yorum Sayısı: 3

Çok yüzeysel bir anlatımı var. Zaman ayırıp okumaya değer mi tartışılır.

T
Tuğçe Saraçli  -   05.08.2016

Begüm Başoğlu ve Ege Erim, Sade eserinde sade yaşamanın önemini ve insana kazandırdıklarını kendi yaşadıkları deneyimler ile ifade etmeye çalışıyor. Kendi evinize ya da bir misafirliğe gittiğiniz zaman insanların evlerine dikkat ettiğinizde eşya ile tıka basa dolu olduğunu görürsünüz. Hatta bu eşya merakı öylesine çığrından çıkmıştır ki insanlar, evlerinde eşyalardan zor kımıldar hale gelmiştir. İnsanlar, sadece fazla eşya ile kendilerini sınırlamamış ihtiyacından fazla elbiseler, ayakkabılar...devamını oku

T
Tekin Çerkez  -   26.06.2016

Kitap sade yalın yaşamak konusunda fikir ve öneri sunsa da işin felsefesi ve örnekler konusunda çok basit kalmış.

T
Tuğba Topuz  -   18.04.2016