Saftirik Greg’in Günlüğü - 9 : Bende Bu Şans Varken
% 20indirim

Saftirik Greg’in Günlüğü - 9 : Bende Bu Şans Varken

  • 22,00 TL17,60 TL

    hopi kampanyası
    0,88 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Böyle tatil mi olur? Ailece çıktıkları seyahatte Greg’in başına gelmeyen kalmıyor.


Kötü oteller, berbat yemekler, garip bir evcil hayvan, hayal kırıklığı yaratan parklar, korkunç bir aile ve hiçbiri yetmezmiş gibi bir de hırsızlar!


Greg’in işi çok zor. Onda bu şans varken!


Yaz gelmiş ve tatile çıkarak iyi bir şekilde dinlenmeyi ve yıl boyu üzerinizde oluşan stresi atmayı düşünüyorsunuz. Ailenizi de yanınıza alarak tatile çıkmanın vermiş olduğu büyük bir keyifle yola çıkıyorsunuz. Ama yolda arabanız bozuluyor. Arabanızı tamir ettirdikten sonra yola devam ediyorsunuz ki; bu seferde tekeriniz patlıyor. Hay ben böyle şansın diyerek şansınıza hem lanet edip hem de tekeri yaptırarak zor bir yolculuktan sonra otele varıyorsunuz. Yoldaki şansızlığınız öyle bir yakanıza yapışmış ki bir türlü bırakmıyor. Çünkü yol yorgunluğunu nasıl olsa otelde dinlenerek atarım diye kurduğunuz hayallerin hepsi suya düşüyor. Çünkü daha önceden rezervasyon yaptırdığınız otel berbat ötesi bir haldedir ve siz büyük bir şoka giriyorsunuz. Otel berbat çıkınca umudunuzu yemeklere bağlayarak kendinize moral vermeye çalışsanız da nafile! Çünkü yemekler, otelden de berbat durumdadır. Bütün bunlar yetmezmiş gibi korkunç bir aile ile tanışıyorsunuz ve garip bir evcil hayvan ise size musallat olmuştur. Bu sefer umudunuzu parklara bağlıyorsunuz, onlar berbat çıkıyor. Bunların hepsini sineye çekmişken, üstüne bir de hırsızlık olayı başınıza gelince çıktığınız tatil size zehir oluyor ve saçınızı başınızı yolmaya başlıyorsunuz. Jeff Kinney, Saftirik Greg’in Günlüğü eserinde Greg’in başından böyle rezil bir tatil geçiyor ve siz bu tatil hikayesinin başınıza gelmemesini umarak, büyük bir keyif içerisinde okuyorsunuz.  

Jeff Kinney, Saftirik Greg’in Günlüğü eserini her anıyla acaba bu sefer ne oldu diye meraklanarak okuyacağınız ve vaktin nasıl geçtiğini anlamayacağınız, kafa dağıtmalık bir hikaye ile sizleri eğlendiriyor. Çocuklarınız bu matrak tatil hikayesini okuduktan sonra demek ki kitap okumakta insanı eğlendirebiliyormuş diyecekler. Eserin içeriğinde yer alan karikatürler, çocukları hem eğlendiriyor hem de hikayeye görsellik kazandırdığı için zihinlerinde kalıcı olmasını sağlıyor. Bu eseri çocuklarınıza ya da çevrenizdeki insanların çocuklarına hediye ederek, müthiş bir tatil deneyimi yaşamalarını sağlayabilirsiniz. Çocuklar, bu eseri okuduktan sonra şimdiye kadar yaptığı tatillerde bu kadar talihsiz olayı ailecek peş peşe yaşamadıkları için şükredeceklerdir.

Jeff Kinney, 1971 yılında Amerika’da dünyaya gelmiştir. Yazarın asıl mesleği oyun geliştirmeni olup, The New York Times’ın en çok satan yazarları arasındadır. Time dergisi, yazarı, dünyanın en etkili 100 adamından biri seçmiştir.

Yorum Sayısı: 1

Jeff Kinney, Saftirik Greg’in Günlüğü 9 / Bende Bu Şans Varken eserinde Saftirik Grek tatile çıkıyor ama tatile çıkarken şansını yanına almayı unutuyor. Çünkü tatil hiç de Greg’in umduğu gibi olmuyor. Kötü demenin bile yanında iltifat kalacağı oteller, yemekler desen yüzüne bakılacak gibi değil, parklar desen dünyada hiç park görmemiş çocuk bile dönüp yüzüne bakmaz ve bir de hırsızlık olayı olunca Greg’in, nasıl bir şansı olduğunu düşünün. Yazarın, bütün bu olumsuzlukları esprili bir dille...devamını oku

Ç
Çiğdem Haklı  -   26.06.2016