Şahsi Düşler ve Onur Kırıcı Gerçekler
% 19indirim

Şahsi Düşler ve Onur Kırıcı Gerçekler

  • 13,00 TL10,53 TL

    hopi kampanyası
    0,53 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

“Abi bana iki öykü sar.”


“Az bekle, çıkar.” Elleri yana yana tezgaha öyküleri bıraktı, üstü başı mürekkepti. Elimi uzattım, “Dokunma,” dedi. Yazıcıdan yeni çıkmışlar.


“Durum mu, olay mı yeğenim?” dedi.


“Olay olsun,” dedim, “bu ara pek durumum yok.”


Batıkan Köse, metropollerin alelacayip teferruatlarını, narsistik aurasını ve matrak rutinlerini, ele avuca sığmaz muzip bir dille anlatıyor. Öpmek isteyince hata raporu veren robot sevgililer, rüya görmek için ödenen vergiler, yaratıcı intiharlar tasarlayıp satan departmanlar, Olimpos-Beşiktaş minibüsünde mitolojik şöhretlerle ayaküstü muhabbetler...


Yaşanmış ve yaşanması muhtemel anları ilmek ilmek birbirine bağlıyor. İlkokuldaki kalem hırsızı Çağdaş’tan yola çıkıp birisinin kalbini çalarak çağdaşlaşan ama bunu Batılılaşmayla bağdaştıramayan karakterlerin yarattığı bir çağrışımlar zinciri...


Şahsi Düşler ve Onur Kırıcı Gerçekler sözcük oyunlarıyla renklenen ince bir mizahın öyküleri.


Yorum Sayısı: 2

Zevk alarak okuduğum bir öykü kitabı oldu. Öykülerdeki derinlik beni kendine çekti. Yazarın değişik ve kaliteli bir mizahı var. Çok iyi bir ilk kitap olduğunu söyleyebilirim. En sevdiğim öyküler, Yaratıcı İntiharlar Departmanı, Öykü Dükkanı, Meddahbaşı Mehmet Rıza'nın Manav Torunu, Hık oldu. Çok kaliteli diyalog öyküleri var yazarın. Kadın ve erkek ilişkilerini çok güzel incelemiş. Ortaya sulu olmayan bir hüzün ve farklı bir ironi çıkarmayı başarmış.

D
Doğukan Köse  -   07.06.2016

Hayatımda okuduğum en komik kitaplardan biriydi ve estetik düzeyi de gayet yüksekti. Türkçe öykü kitabı okumak isteyen herkese öneriyorum.

U
Ufuk Yılmaz  -   29.07.2016