Sakız Sardunya
% 19indirim

Sakız Sardunya

  • 17,00 TL13,77 TL

    hopi kampanyası
    0,69 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

İstanbul’da sakin bir mahallede bir kız çocuğu yaşardı. İsmini hiç mi hiç sevmeyen... Hem akıllı, hem meraklıydı. Çok da konuşkandı. Anne babasına ve öğretmenlerine durmadan sorular sorardı. Zavallı büyükler, onun zekâsına yetişmekte zorlanırdı! Bir atlası vardı sürekli karıştırdığı ve pek çok kitabı.... Hayaller kurmaya bayılırdı. Bir gün okulun kütüphanesinde hiç beklemediği bir sürprizle karşılaştı. Rafların arasında tuhaf bir küre parlıyordu. Bulan herkesi unutulmayacak bir yolculuğa çıkaran sihirli bir küre! Efhima, yani Efsaneler, Hikâyeler ve Masallar Ülkesi’ne uzanan rengârenk bir maceraya atılmaya hazır mısınız? Usta yazar Elif Şafak çocuklar için sıcacık ve sıradışı bir öykü yazdı! Dostluk, paylaşım, hayal gücü, kitap ve doğa sevgisinin özenle işlendiği Sakız Sardunya, soluksuz ve keyifli bir okuma süreci vadediyor.


Strasbourg doğumlu Elif Şafak, çocukluğunu ve gençliğini Ankara, Madrid, Amman, Köln, İstanbul, Boston, Michigan ve Arizona'da geçirdi. ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü bitirdi, yüksek lisansını aynı üniversitede Kadın Çalışmaları Bölümü'nde, doktorasını ise siyaset bilimi alanında tamamladı. İlk romanı Pinhan'la 1998 Mevlana Büyük Ödülü'nü aldı. Bunu Şehrin Aynaları ve Türkiye Yazarlar Birliği Ödülü'nü kazandığı Mahrem izledi (2000). Ardından her ikisi de çok satan ve geniş bir okur kesimine ulaşan Bit Palas (2002) ve İngilizce kaleme aldığı Araf (2004) yayımlandı. Med-Cezir'de (2005) kadınlık, kimlik, kültürel bölünme, dil ve edebiyat konulu yazılarını topladı. 2006'da senenin en çok okunan kitabı olan Baba ve Piç yayımlandı. Ardından aylarca satış listelerinden inmeyen ilk otobiyografik kitabı Siyah Süt'ü yazdı. Doğan Kitapçılık tarafından 2009 martında yayımlanan Aşk Türk yayıncılık dünyasında önemli bir rekora imza atarak, en kısa sürede en çok satan roman oldu. Tüm eserlerinden seçkiler niteliğinde olan Kâğıt Helva aralık 2009'da yine Doğan Kitapçılık tarafından yayımlandı. Eserleri otuz dile çevrilen Elif Şafak'ın romanları dünyanın en önemli yayınevlerinden Farrar, Straus and Giroux, Viking ve Penguin tarafından yayımlanmaktadır.


Havva’nın Üç Kızı

Havva’nın Üç Kızı

Elif Şafak

23,49 TL
Ustam ve Ben

Ustam ve Ben

Elif Şafak

26,73 TL
Aşk (Pembe Kapak)

Aşk (Pembe Kapak)

Elif Şafak

23,49 TL
İskender

İskender

Elif Şafak

25,92 TL
Baba ve Piç

Baba ve Piç

Elif Şafak

24,3 TL
Siyah Süt

Siyah Süt

Elif Şafak

21,06 TL
Mahrem

Mahrem

Elif Şafak

20,25 TL
Firarperest

Firarperest

Elif Şafak

16,2 TL
Pinhan

Pinhan

Elif Şafak

16,2 TL
Şemspare

Şemspare

Elif Şafak

17,01 TL

Elif Şafak, Sakız Sardunya eseri çocuklar için hazırlanmış ve çocukları ders verici efsaneler, hikayeler ve masallarla dolu renkli bir dünyaya davet etmektedir. Yazar, bu eserinde sıcacık ve sıra dışı bir öykü ile çocukların küçücük yüreğine dokunmayı başarıyor. Bu eser, her ne kadar çocuklar için hazırlanmış olsa da yetişkinlerinde ilgisini çekmekte ve yetişkinlerde çocuklar için yazılmış olan macera dolu bu sıcacık hikayeyi okumaktan zevk almaktadır. Yetişkinlerin bu eseri okuduktan sonra yapacağı en iyi davranış ise eseri kütüphanelerinde saklamak yerine bir çocuğa hediye etmeleridir.

Elif Şafak, Sakız Sardunya eseri okumayı sevmeyen çocukları okumaya ısındıracak bir eserdir. Bu nedenle bu eseri çevrenizde okumayı sevmeyen çocuklar var ise onlara hediye edebilirsiniz. Eserin içeriğinde yer alan hikayenin akıcı olması çocukları sıkmayacağı gibi çocuklar bu eseri okurken çok eğleneceklerdir. Ayrıca bu eserin içeriğinde çocuklara kitap tavsiyelerinde bulunulmaktadır. Eserin içeriğinde böyle bir şeyin düşünülmüş olması çocuklarda oldukça olumlu bir etki doğuracaktır. Çünkü çocuk okumaktan zevk aldığı bir eserin içeriğinde yer alan kitap tavsiyelerini merak edecek ve onları da okuyacaktır.


Elif Şafak, Sakız Sardunya eserinde kurguladığı hikayeyi kızın adını beğenmeyerek başlatması ve sonunda kızın yaptığı yanlışı anlayarak hikayeyi bitirmesi çocuklara örnek olması açısından oldukça zeki bir düşünce olmuştur. Çünkü günümüzdeki insanların en büyük eksilerinden bir tanesi yaptığı yanlışı bir türlü kabullenmeyerek yanlışında ısrar etmesidir. Bu tip eğitici eserler ile gelecek nesillerde bu yanlış davranışların önüne geçilebilir. Çocuklar bu eseri okuduktan sonra günlük yaşantıları hakkında not tutmaya başlayacaklardır. Çünkü günlük yaşantılarını bir kenara yazmanın ne kadar önemli olduğunu bu eserde rahatlıkla görmüşlerdir. Eserin içeriğinde yer alan resimler, çocukların dikkatinin dağılarak kafalarının başka yerlere gitmesini önleyerek çocukları esere konsantre ediyor. Bu eseri çocuklarıyla iyi ilişkiler kurmak isteyen anne ve babalarda okuyabilirler. Büyük faydasını göreceklerdir. Ayrıca çocukların hayal dünyasını zenginleştirmeleri için bu eser birebirdir.

Elif Şafak, Strasbourg doğumludur. Yazar, çocukluğunu Türkiye’de ve yurt dışında çeşitli kentlerde geçirmiştir. ODTÜ’de Uluslararası İlişkiler bölümünü okumuştur. Yazarın birçok eseri dünyanın en önemli yayınevleri tarafından yayımlanmaktadır.

Yorum Sayısı: 1

Elif Şafak, Sakız Sardunya eserini çocuklar için kaleme almış olsa da yetişkinler, bu eseri okurlarsa içlerindeki çocukla aralarına sayısız engeller koydukları için çok pişman olacaklardır. Çünkü bu eseri okuyan her yetişkin hayatta mutlu olabilmenin insanın, içindeki çocukla bağlantısını kesmemesine bağlı olduğunu anlıyor. Yazar, eserinde çocukları eğlendirirken aynı zamanda ders vermeyi de unutmuyor. Bu eseri okudukça hayatın sıkıcı tarafından uzaklaşıyor ve ruhunuzun huzur bulduğunu...devamını oku

B
Betül Kalmış  -   26.06.2016