Sami Güner
% 20indirim

Sami Güner

  • 45,00 TL36,00 TL

    hopi kampanyası
    1,80 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 iş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Eczacıbaşı Fotoğraf Sanatçıları Dizisi’nde Sami Güner retrospektifi


Eczacıbaşı Fotoğraf Sanatçıları Dizisi’nin yeni kitabı Sami Güner, 16 Aralık 2013’den itibaren kitabevlerinde yerini alıyor. Eczacıbaşı Topluluğu’nun 40 yılı aşkın bir geçmişe sahip fotoğraf yayıncılığı geleneğinin bir parçası olan ve Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Vakfı tarafından yayınlanan seri, her yıl değerli bir fotoğraf sanatçısının retrospektif kitabını, sanatsal bütünlük içinde izleyicilere ulaştırıyor.


Kitap, “adı fotoğraf olan adam” Sami Güner’in, Türkiye’nin değişik dönemlerini ve yerlerini yansıtan ve şaşırtıcı açılardan çekilmiş fotoğraflarından, ülkemizin insan manzaralarına, portrelerine uzanan geniş bir seçkiyi izleyiciler ile buluşturuyor.


Konsept ve tasarımı Bülent Erkmen’e ait olan ve editörlüğünü Merih Akoğul’un üstlendiği kitapta, Sami Güner’in kızı Nazan Ulutekin ve oğlu Fuat Güner ile yapılan özel bir röportaja da yer veriliyor. Eczacıbaşı Fotoğraf Sanatçıları Dizisi’nin 4. kitabı Sami Güner, Türkçe ve İngilizce olarak iki dilde sunuluyor.
Merih Akoğul’un kitaptaki giriş yazısından...


“Türkiye’nin fotoğraf tarihine farklı dönemleri ele alarak kuşbakışı baktığımızda, en popüler ilk fotoğrafçı kim diye sorulsa, 15 sene öncesine kadar hiç düşünmeksizin Sami Güner’in adı hep bir ağızdan söylenirdi.


Sami Güner bir ülkü olarak da ele alabileceğimiz ülkesel değerleri, her zaman milli sınırlarının içinde kalan coğrafya üzerinden büyük bir azim ve kararlılıkla savunmuştur. Ülkeyi sevmenin, ne yalnızca yaşanılan şehir, ne gidilen yerler, ne de inanılan değerlerle ilgisi olmadığını, bunun bir bütün olduğunu Sami Güner’in sergi açılışlarında ya da gösterilerde yaptığı coşkulu konuşmalardan dönemin fotoğraf izleyicileri çok iyi hatırlamaktadırlar.


Türkiye’de amatör fotoğrafçılık, içinde Sami Güner’in de olduğu fotoğrafçılar sayesinde büyük bir ilerleme göstermiş, bu kişiler Türkiye’nin görsel kültürünün oluşmasında büyük katkı sağlamıştır.”


Bülent Erkmen Son İşler

Bülent Erkmen Son İşler

Bülent Erkmen

13,95 TL
Hepimiz Hrant Dink'iz

Hepimiz Hrant Dink'iz

Bülent Erkmen

34,8 TL
İki Ama İki Değil

İki Ama İki Değil

Bülent Erkmen

9 TL
ISBN 975-342-142-7

ISBN 975-342-142-7

Bülent Erkmen

3,8 TL
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.