Şato
% 25indirim

Şato

  • 18,00 TL13,50 TL

    hopi kampanyası
    0,68 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Kafka Şato’da, tıpkı Dava’da da olduğu gibi şeffaflıktan yoksun, işlemeyen kurumlarla, otorite ve bürokrasiyi hicveder. Esrarengiz bir kont, ona ait bir şato; diktatörce eğilimler gösteren, hiyerarşi içindeki çok sayıda bürokrat… Roman, Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun modern ulus devletlere ayrışmasının ertesinde yazıldığından, Kafka geleneksel otoritenin nasıl bir düzene evrileceğini sorguluyor olsa gerektir. Okur, romanın muammalarını çözmek için her türlü karmaşa, ikilem ve belirsizlik arasından yolunu bulmaya çalışacağı “aktif” bir okumaya davetlidir.

Yorum Sayısı: 3

Olayın geçtiği köydeki mistik hava daha kapağı açar açmaz karşılıyor bizi ... ve yine kesin olmayan bir sonla bitiyor kitap. Kafkanın saydam olmayan, işlerin rüşvetle yürüdüğü bürokrasiyi eleştirdiği bu roman ölmeden önce okumanız gereke kitaplar arasına giriyor.

T
Tunahan Uygun  -   02.02.2016

Kafka'nın o muhteşem dünyasına bu kitapla başlamıştım. Kesinlikle her insanın kütüphanesine katması gereken bir eser.

B
Buse Karakoc  -   25.06.2016

Kafka dünyasına adım attığım kitap... Kirli bürokratik hayatı eleştirdiği ve kasvetli köy yaşamında ailelerin maddi gücünün maneviyatına etkilerini başarıyla yansıttığı bu eseri okumanızı tavsiye ediyorum

Y
Yasin Ensar Işıldar  -   09.07.2016