Savcı
% 31indirim

Savcı

  • 22,00 TL15,18 TL

    hopi kampanyası
    0,76 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Başarılı bir savcı olan Carolyn evinde ölü bulunur. Onunla aynı departmanda çalışan meslektaşı Savcı Rusty’den davayı üstlenmesi istenir. Rusty, soruşturmanın derinliklerine indikçe, Carolyn’in hayatındaki tuhaf sırları da tek tek kazımaya başlar. Ancak kendisinin de bir sırrı vardır. Carolyn’in eski erkek arkadaşlarından biridir ve ona kurtulamadığı bir tutkuyla bağlıdır. Sırrı kaçınılmaz bir şekilde ortaya çıktığında, tüm oklar onu göstermeye başlar. Kadının evinde bulunan kan örneği, bardaktaki parmak izleri, olay gecesi telefon kayıtları… Bulduğu ipuçları onu adım adım gerçek katilin kendisi olduğu gerçeğine götürdüğünde Rusty, şeytani bir oyunun ortasında kaldığını anlar.


Nevrotik bir kadınla tek çocuklu mutsuz bir evlilik süren Rusty, seçimlerde kaybettiği için onu suçlayan başsavcının baskısı altında ezilip, kendini aklamaya çalışırken en büyük kavgası kendi iç sesiyle olacaktır. Dönen bir girdabın içine çekildikçe, gerçek katile ne kadar yakın olduğunu fark eder.


“İki gün aralıksız okuduktan sonra kendimi arınmış, canlanmış ve bittiği için üzülmüş hissettim. Uzun zamandır okuduğum en nefes kesici romanlardan biri.”


- Pat Conroy


“Savcı baştan sona merak uyandıran, okuyucuyu fevkalade çarpıcı bir sonla buluşturan bir kitap. Yazarın eski bir savcı olmasından ileri gelen ustalığı göz dolduruyor.”


- John Katzenbach


“Savcı üst düzey bir başarı ürünü – olağanüstü hakimiyeti ve dokunuşu her sayfada hissettiren, kanıtları birleştirme, uygulama (ve saklama) becerisiyle, korkutucu derecede gerçekçi karakterler… Bir kez başladınız mı kolay kolay kenara koyamayacağınız bir gerilim romanı.”


- Wallace Stegner


Yazar hakkında:
1949 Chicago doğumlu Scott Turow, Harvard Hukuk Fakültesi’nden dereceyle mezun olmuş, kariyerine sayısız başarılar sığdırmış biridir. Yazarlığa olan hevesi çok küçük yaşlarda başlamış, trenle işe gidip gelirken spiralli deftere yazdığı SAVCI kitabı filme uyarlanarak dünya çapında büyük yankı uyandırmıştır. Kitapları 30’dan fazla dile çevrilen ve bütün dünyada 25 milyonun üzerinde satış adedine ulaşan yazar, bugün Chicago’da bir hukuk firmasının ortağı olarak görevini sürdürmekte ve boş vakitlerinde the New Yorker, Vanity Fair, the Atlantic gibi dergilere makaleler yazmaktadır.


Scott Turow, Savcı eseri bir gece değil, belki birçok geceler uykunuzu kaçıracak, adrenalinizin tavan yapacağı bir gerilim romanıdır. Okur, nefes kesen bu romanda ki olaylara kendini öyle bir kaptıracak ki sanki kendi savcıymış da olayı çözüyormuş gibi hissedecektir. Scott Turow, Savcı eserinden okuyucunun çıkarabileceği en güzel mesaj her insanın gizli yanlarının olabileceği gerçeğidir. Bu eseri, direkt polisiye bir eser olarak değerlendirmek yazarın emeğine yapılmış bir haksızlık olur. Her ne kadar ortada çözümlenmesi gereken bir cinayet varsa da eser tam olarak polisiye roman özelliklerini yansıtmadığı için polisiye severler, daha eserin başlangıcında aradığı aksiyonu bu eserde bulamazlar. Bu da polisiye severlerin haklı olarak eser hakkında haksız eleştiri yapmasına neden olur. Scott Turow, Savcı eserinde hikayenin kahramanlarından biri olan Carolyn, yaşamında başarılı bir savcı iken bir gün evinde ölü bulunur. Hikayenin diğer kahramanı Savcı Rusty ise Carolyn ile aynı birimde görev yapmaktadır. Carolyn, cinayetinin çözülmesi Savcı Rusty’ye verilmiştir. Savcı Rusty, cinayeti çözmek için Carolyn hakkında derin araştırmalar yapmaya başlar. Bu araştırmalar sonucunda Savcı Rusty, Carolyn’nin ilginç sırlarla dolu yaşamıyla karşı karşıya kalır. Ancak Savcı Rusty’nin de Carolyn’nin eski erkek arkadaşı olduğuna dair bir sırrı vardır. Zamanı geldiğinde bu sırlar ortaya çıkınca tüm deliller Savcı Rusty’yi göstermeye başlar. Bu deliller, Carolyn’nin evinde bulunan kan örnekleri, parmak izleri ve olay gecesine ait telefon kayıtları gibi kuvvetli delillerdir. Savcı Rusty, bulduğu delillerin katilin kendisi olduğunu gösterdiğini anlayınca çok büyük bir kumpasın içerisinde olduğunu anlar. Savcı Rusty’nin eşi nevrotiktir ve bir çocuğuyla beraber mutsuz bir yaşam sürmektedir. Başsavcı ise seçimleri kaybetmesinden tamamen Savcı Rusty’yi suçladığından dolayı onun üzerinde ezici bir baskı kurmuştur. Savcı Rusty, bu baskı altında kendini temize çıkarmanın yollarını ararken en büyük mücadelelerinden birini kendi vicdanının sesine karşı verecektir. Ortada bir dolap dönmektedir ve Savcı Rusty, bir mıknatısın demiri gibi çektiği gibi bu dolabın içine çekilmek istenmektedir. Bunu fark eden Savcı Rusty, katile de ne kadar yaklaştığını anlar.
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.