Sayı Şekil Örüntüleri

Sayı Şekil Örüntüleri

4 - 5. Sınıflar İçin Çözümlü Soru Bankası
  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Önsöz
Sayın Veli;
Eğitim sistemimizde yaşanan en önemli sorunlardan biri, dikkat toplama zorluğudur. Dikkat toplama bozuklukları, genelde ilköğretime başladığı yıllarda ortaya çıkar. Bu dönemde çocuğun bir konu üzerinde dikkatini toplaması istenir. Dikkat toplama okul başarısı için oldukça önemli kuşallardan birisidir.
Dikkat eksikliği, öğrencinin öğrenmesini engelleyen önemli bir problemdir. Bu problemle başa çıkmada çeşitli kaynaklara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu eser dikkat eksikliği problemi olan çocukların eğitimine katkı sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Eserdeki geometrik şekiller ve sayılar çocukların dikkatini çekecek şekilde hazırlanmış olup, çocukların yorumlama, algılama ve dikkat toplama faaliyetlerine katkı sağlayacaktır.
Okul yaşamının başlamasıyla birlikte aile, okul, öğrenci işbirliği ile dikkat toplama geliştirilebilir.
?Eğer dikkat edersen, bazı şeyleri daha iyi kontrolünde tutabilirsin?
Vates, 1966
Değerli öğretmenler;
Hazırlanan bu eser yeni müfredat uygulamalarında yaşadığımız zorlukların aşılmasında sizlere yardımcı olacaktır. Örüntüler yeni gelişen beyinlere yardımcı olacağı gibi dikkat eksikliği bulunan çocuklara da fayda sağlayacaktır. Farklı soru tipleri ve eğlenceli çözümleri ile öğrencilerin dikkatini toplayacak, zekâ gelişimine de katkı sağlayacaktır.

Unutmayalım ki, Dikkat Olmadan Öğrenmede Olmaz!

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.