• Schindler'in Listesi% 34indirim
    Schindler'in Listesi
    Schindler'in Listesi

Schindler'in Listesi

  • 25,00 TL16,50 TL

    hopi kampanyası
    0,83 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Uluslararası bir başarı elde ederek pek çok dile çevrilen, Booker Ödülü ve Los Angeles Times Kitap Ödülü gibi birden çok ödüle layık görülen, Steven Spielberg tarafından sinemaya uyarlanıp dünya çapında milyonlarca izleyiciyle buluşan, 12 dalda Oscar adaylığı, 7 dalda da Oscar ödülü bulunan, Thomas Keneally’nin Schindler’in Listesi adlı eseri Nazi işgali altında Polonya’da yaşayan Yahudileri kurtarmak için hayatını riske atıp, SS birliğine kafa tutan ve onları zekâsı ile alt edip, bir şefkat meleğine dönüşen Oskar Schindler’in hikâyesini anlatıyor. Bu olağanüstü anlatının gerçek olaylara dayanması okurlara unutulmaz bir deneyimin kapılarını aralıyor.

 

“Müthiş bir hikâye… Burada anlatılan hakikat, hayal gücünün icat edebileceği her şeyden çok daha güçlü.”

-Newsweek-

 

“Olağanüstü bir öykü… Takdir edilesi bir başarı.”

-New York Review of Books-

 

“İnsan ruhunun gelişimini ustaca betimleyen bir anlatı.”

-Los Angeles Times-

 

“Kahramanca bir savaş hikâyesi. Nazizm’in saçtığı dehşetle tek başına savaşan bir adamın anısına dikilebilecek en güzel anıt.”

-Simon Wiesenthal-


Yorum Sayısı: 2

Filmini yıllar önce izlemiştim ve çok beğenmiştim.Kitabını görünce çok mutlu olmuştum.Üzgünüm :( devam edemedim .Kitap daha çok araştırma havasında olduğu için inanılmaz sıkıldım. Ayrıca o kadar çok isim ve yerler var ki, aklımda tutmakta zorlandım. Okumak için biraz sabırlı olmak gerekiyor ve o sabır da bende yok maalese

N
Nuray Durmuş  -   07.03.2016

Kitap, biyografi - belgesel tadında. Bu kelimeler başta size korkutucu gelebilir ama insanlık tarihinin en büyük olaylarından birini tüm çıplaklığıyla göz önüne serdiği için mutlaka okunmalı diye düşünüyorum.

B
Burcu Balaban  -   16.02.2016