Second Nature

Second Nature

  • Geçici olarak temin edilemiyor

1- Yüksek Yüksek Tepeler

2- Ozan’s Psyche

3- Divane Aşık Gibi

4- İsmail’s Spell

5- Bülbülüm Altın Kafeste

6- Zülüf Dökülmüş Yüze

7- Second Nature

8- Haydar Haydar

9- İsmail’s Anatomy

10- Sen bu Yaylaları Yaylayamazsın

11- İsmail’s Soul

12- Keklik Dağlarda Çağılar

13- Dostum Dostum

14- Fırat Türküsü


Minor Empire, gitarist/yapımcı Ozan Boz ve vokalist Özgü Özman liderliğinde Kanada’nın seçkin müzisyenlerinin de katılımıyla 2010 yılında Toronto’da kurulmuş bir müzik grubu. İlk albümleri “Second Nature” ile Kanada’da iki büyük müzik endüstrisi ödülü alarak bir ilke imza atan grup, Kanada ve ABD turneleriyle, aralarında Vancouver ve Calgary Folk Müzik Festivallerinin de bulunduğu birçok prestijli festivalin yanısıra, dünyaca tanınmış efsanevi Yoshi’s San Francisco gibi kulüplerde de sahne aldılar.

“Second Nature” albümlerinin, piyasaya çıkmasını takiben Kanada Radyoları Dünya Müziği Listesi’nde 1 numaraya ulaşmasıyla müzik kritiklerinin dikkatini çeken grup, dünyanın dört bir yanından övgüler toplamaya devam ediyor.

Amerika tabanlı World Music Central albümü "cesur, uzmanca yaratılmış ve zengin içerikli" olarak, Almanya tabanlı Folk World “yeni nesil tarafından yaratılmış bir gelenek” olarak tanımlıyor ve Boz’un “yapımcılıktaki ustalığına”, “Doğu ile Batı, akustik ile elektronik arasında kurduğu kusursuz dengeye” dikkat çekiyor. Gruba Kanada Folk Müzik Ödüllerinde ve Kanada Bağımsız Müzik Ödüllerinde “En İyi Dünya Grubu” ünvanlarını kazandıran albümde Boz ve Özman’a Kanada’nın önemli jazz müzisyenlerinden gitarist Michael Occhipinti, basist Chris Gartner ve vurmalı ustası Debashis Sinha eşlik ediyor. Ayrıca Türkiye’nin büyük klarinet ustası Selim Sesler misafir müzisyen olarak yer alıyor.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.