Sekizinci Gün
% 35indirim

Sekizinci Gün

  • 35,00 TL22,75 TL

    hopi kampanyası
    1,14 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

“1999 yazında, Sekizinci Gün’ü yazmaya başladığımda, kitabın neye benzeyeceğini kesin olarak biliyordum: elinde yeni ve ölümcül bir kitle imha silahı bulunan El-Kaide hücresinin Amerika’nın başkenti Washington’a karşı girişeceği sarsıcı bir saldırı.”


Glenn Meade, 11 Eylül saldırılarından önce Sekizinci Gün’ü kaleme aldığında, olabilecek bir gerçeği, çok daha fazla felaket ve ölüm getirecek bir gerçeği gözler önüne sermişti. Saldırılardan sonraysa romanındaki liderin, Usame bin Ladin’in adını değiştirmesine rağmen yayınevi kitabı yayımlamayı reddetti. Yazar bu tepkiyi, “Çünkü roman gerçeğe çok yakın,” diye açıklayacaktı.


Sekizinci Gün titiz bir çalışmanın ve önemli bir çabanın ürünü. Aşırı İslamcı bir örgütün saldırılarıyla ilgili pek çok ayrıntıyı gözler önüne sererken, Amerikan güvenliğinin yetersiz kalışının nedenlerini de masaya yatırıyor.


Yorum Sayısı: 2

Glenn Meade' in en iddialı kitaplarından biri. 11 Eylül saldırıları öncesi yazılmış ve El-Kaideyi derin analiz etmiş olması bakımından çok ilginç bir kitap. Kurgusu, olayların örgüsü ve akışı mükemmel. Çok titiz bir çalışmanın sonucu yazılmış ve hiç bir saçmalık barındırmayan olağanüstü sürükleyici bir roman. Çevirmenin hakkını teslim etmeden geçemeyeceğim.

H
Hakan Postacıoğlu  -   17.06.2016

Bu güne kadar okuduğum en iddialı Glenn Meade romanı. Roman 11 Eylül saldırılarından önce yazıldığı için ayrı bir övgüyü hak ediyor. Bu arada çevirmen Ali Cevat Akkoyunlu'ya ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Bu tarz romanları olağanüstü çeviriyle akıcı kılması nedeniyle okunmayı fazlasıyla hakediyor. Meade hayranları hiç tereddüt etmeden alıp okusunlar.

H
Hakan Postacıoğlu  -   16.06.2016