Sen ve Ben
% 31indirim

Sen ve Ben

  • 13,00 TL8,97 TL

    hopi kampanyası
    0,45 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
SEN ve BEN yalnızdık... Sonu gelmeyen bir yeşil yolda yan yana yürüyorduk... Vücudumun bir tarafı senin ateşinle sıcaktı... Öteki tarafı buz gibi soğumuş­tu.

"SEN ve BEN... Başka kimse yok ve olmayacak değil mi Leylâ?" dedin.

"SEN ve BEN... Bedi Muammer, başka hiç kim­se yok ve olmayacak."

Yeşil yolda gözlerinin yeşili büsbütün daha parlak­tı. Kolunu belime doladın... Vücudum, ortadan bölü­nüyor sandım... Ellerinin kıskacı kemiklerimi gıcırda­tıyor sandım... Ölüyorum sandım.

"Ölüyorum sevgilim!"

Ağrıyan kemiklerim, kendi sesimin tatlı iniltisiyle sızladı. O zaman başımın, saçlarımdan çekildiğini his­settim ve sıcak nefesin, tekrar dudaklarımı bir cehen­nem ateşinde yaktı.

"Yalnız SEN ve BEN!.."

(...)

Her akşam, saatlerce sana bakar, seninle yaşarım... Sen neredesin Leylâ?.. Beni hiç hatırlıyor musun? Dünyanın bir ucunda seni düşündüğümü, seni sevdi­ğimi... Gözlerim fırtınalı bir ufuk görürken, bütün mevcudiyetimin sakin, durgun bir ufukta seni tahay­yül ettiğini ve çağırdığını biliyor musun?

Leylâ, seninle yaşadığım her günün hatırası benli­ğimde yer etmiş... Onlardan ayrılamıyorum... Kanım­dan, etimden ayrılamadığım gibi!..

Bu hatıraların ortasında, temiz ve yüksek sevgi­lim, SEN bir sultan haşmetiyle yaşıyorsun, BENİ yürü­tüyorsun, yaşatıyorsun...

Halk arasında çok okunan romanların yazarı Muazzez Tahsin Berkand, eserlerinin çoğunda güçlü kadın karakterleri yansıtmış; çoğunlukla aşk konularını ele aldığı bu eserleri pek çok baskı yapmış ve filme alınmıştır.

Romanlarında İstanbul'u ve o zamanın yaşayışını pek güzel resmetmiş; şimdilerde bizi belki de özlemle anılan o günlere, incelikler deryasına götürmüştür. Öyle ki Selim İleri, yazarın eserleri için şu güzel tanımlamayı yapmıştır:

"Muazzez Tahsin Berkand'ın romanlarında, eskilerin 'aile terbiyesi' dedikleri, yıldızı sönüp gideli epey olmuş o yaşama biçimi, yaşama görgüsü daima duyumsanır."

Kezban

Kezban

Muazzez Tahsin Berkand

8,28 TL
Mağrur Kadın

Mağrur Kadın

Muazzez Tahsin Berkand

12,42 TL
Küçük Hanımefendi

Küçük Hanımefendi

Muazzez Tahsin Berkand

13,11 TL
Sonsuz Gece

Sonsuz Gece

Muazzez Tahsin Berkand

6,08 TL
Bülbül Yuvası

Bülbül Yuvası

Muazzez Tahsin Berkand

13,11 TL
Aşk Tılsımı

Aşk Tılsımı

Muazzez Tahsin Berkand

15,18 TL
Sarmaşık Gülleri

Sarmaşık Gülleri

Muazzez Tahsin Berkand

16,56 TL
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.