Senden Sonra
% 25indirim

Senden Sonra

  • 19,00 TL14,25 TL

    hopi kampanyası
    0,71 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

"Eğer değer verirsen incinirsin, insanlar incitir."


Bir Noel günü savaşma ruhumu kaybettim ben, karanlığa hapsoldum.


Senden sonra umut hep bir uhdeydi.


Debbie’nin bir Noel günü verdiği karardan sonra bütün yaşamı hiç tahmin edemeyeceği bir biçimde değişmiştir; o günden sonra artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.


Bizi gerçekten biz yapan nedir? Yaşamayı tercih ettiklerimiz mi, ardımızda bıraktıklarımız mı? Yaşadığımız anlar mı, yoksa geride bırakmaya çalıştıklarımızın acısı mı?


Senden Sonra pişmanlıkların, acının, hayal kırıklıklarının nasıl da insanın yaşamını  gölgelediğinin hikayesi…


"Eğer değer verirsen incinirsin, insanlar incitir."

 

Debbie, Alzheimer teşhisi konan annesi Beth’le birlikte New York’ta yaşayan otuz beşlerinde, içine kapanık, umut etmekten korkan ve hayattan artık bir şey beklemekten korkan, kendi halinde yaşayan bir kadındır. Kalp krizi sonucu kaybettiği babasından kalan kitabevinde çalışmaktadır. Bütün hayatı evle kitabevi arasında geçmektedir. Kitabevinde kendisine yardım eden ve New York Sanat Akademisi’nde öğrenci olan Garcia ile işte olduğu zamanlarda annesine bakmakta olan Nancy ve oğlundan başka kimseyle görüşmemektedir.

Ardından okur, Debbie’nin geçmişine dair bir yolculuğa çıkar. Debbie, geçmişte bir üniversitede asistanlık yapmaktadır ve arkadaşı Emma’nın düğünü için Savannah, Georgia’ya gider. Debbie’nin çocukluğu ve gençliği yazları büyükannesiyle birlikte Georgia’da geçmiştir ve Emma da oradaki en yakın arkadaşıdır. Fakat Debbie’nin yaşamı Emma’nın düğün gecesinde altüst olur, çünkü Emma’nın kardeşi Jason düğün esnasında Debbie’ye tecavüz eder.

Bu olaydan sonra Debbie hiç kimseye bir şey söylemeden apar topar New York’a tekrar geri döner. Döndükten sonra bir süre bocalasa da ardından tekrar eski yaşamına geri döner. Fakat kısa bir süre sonra Debbie başka bir gerçekle yüz yüze gelir: Hamile kalmıştır. Bir süre ikilimde kalan Debbie sonunda çocuğu aldırmaya karar verir ve bir Noel günü kürtaj olur.

Çocuğu aldırmasıyla birlikte Debbie’nin davranışlarında gözle görülür değişiklikler olmaya başlar, yaşamında sorumluluk namına ne varsa hepsini bırakmış, kendisini içkiye vermiştir. Bir süre bu şekilde yaşamaya devam eden Debbie’nin karşısına üniversite kulübünde tanıştığı Brian çıkar. Brian inanılmayacak derecede mükemmel, anlayışlı bir adamdır ve Debbie’ye o süreçte toparlanması için yardım eder. Debbie, Brian’ın da yardımlarıyla yeniden kendisine bir düzen kurmaya, çalışmaya ve yeniden insanlarla görüşmeye başlar. Fakat ilerleyen zamanlarda Brian’ın çok da düşündüğü gibi olmadığını görür. Brian onun hayatını ve çevresindeki her şeyi kontrol etmeye çalışan, sağa sola tehditler savuran, kıskanç bir adama dönüşmüştür ve tuhaf bir şekilde Debbie’yi takıntı haline getirmiştir.

Debbie ondan kurtulmanın yollarını ararken Brian kanser olduğunu öğrenir, ama o haliyle bile Debbie’yi rahat bırakmaya pek niyeti yoktur. Seneler sonra Debbie’nin Brian’dan cinsel yolla geçen bir hastalık kaptığını ve bu yüzden o tarihlerde rahmini aldırması gerektiğini öğrenir okur.

Debbie hayattan artık bir şey beklememektedir. Fakat Garcia’nın akademideki hocalarından biri olan Matt’le tanışır ve onunla yakınlaşmaya başlar. Debbie bir taraftan da endişelidir. Hem bulaşıcı bir hastalıkla mücadele ederken hem de rahminin alınmış olması Debbie’yi Matt’le gerçek anlamda yakınlaşmaktan alıkoyar.

Metin içinde sürekli “Simon”isimli birine yazılan mektupları görürüz ve sonradan okur bu mektupların Debbie tarafından doğmamış çocuğuna yazıldığı anlaşılır. Geçmişle günümüzün iç içe geçtiği ve mektuplarla da olay örgüsünün desteklendiği bir kadının iğdiş edilmesinin öyküsüdür Senden Sonra.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.