Sermaye Piyasası Temel ve Teknik Analiz Yöntemleri
% 6indirim

Sermaye Piyasası Temel ve Teknik Analiz Yöntemleri

  • 16,50 TL15,51 TL

    hopi kampanyası
    0,78 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Elinizdeki bu kaynakta, hisse senedi piyasalarında yatırımcıların kullanması gereken analiz tekniklerine değinilmeye çalışılmış ve kaynak yatırımcılar için bir rehber niteliğinde olması gayesi ile hazırlanmıştır.


Yatırımcıların piaysada doğru yatırım yapmak için dikkat etmesi gereken o kadar çok konu var ki bunu takip etmek için yatırımcıların çok zaman harcamaları ve büyük uğraş vermeleri gerekmektedir. Bu kimi zaman yatırımcının ilgi duyduğu hisse ile ilgili bilanço ve diğer finansal veriler, kimi zaman KAP'a düşen önemli bir haber, kimi zaman hissenin geçmiş dönem fiyat grafikleri olabilir. Burada önemli olan yatırımcının finansal okuryazarlığıdır. Sermaye piyasalarında özellikle de hisse senedi ve foreks gibi günlük konjektürden çabuk etkilenen piyasalarda finansal okuyazar olmadan başarılı olmak nerdeyse imkansız hale gelmiştir.


Sevgili okuyucular bu çalışmanın asıl amacı, sermaye piyasalarında yatırımcıların finansal okuryazarlığına ve finansal farkındalığına katkı sağlayıp, yatırımcıların duygusal kararlar yerine rasyonel karar almasına yardımcı olmaktır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.