Sevgili Peygamberim

Sevgili Peygamberim

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Hz İsa'nın doğumundan yüzlerce yıl geçmişti. O'nun Peygamberliğini önce inkar edip sonrasında inananların torunları yine sapıklık içerisindeydilery. Tıpkı Musa Peygamber'e gönderilen Tevrat gibi, İsa Aleyhisselam'a gönderilen incil de değiştirilmiş, içine pek çok hurafe sokulmuştu. Onun için inanmış görünen insanlar bile doğru yoldan sapmışlardı.

Arap Yarımadası'nda ise tam bir cehalet hüküm sürüyordu. Hz. İbrahim'e, Hz. İsmail'e beşiklik eden; Kabe'yi, Zemzem Kuyusu'nu bağrında barındıran Mekke şehri sapıklığın kol gezdiği bir yer olmuştu. "Allah'ın Evi" olarak bildiğimiz Kabe putlarla doldurulmuş; insanlar Allah'ı unutup çamurdan, taştan, helvadan yaptıkları putlara tapıyorlardı. Kısacası dünyayı aydınlatıp insanlara doğru yolu gösterecek bir nur bekleniyordu. Bu nur, isa peygamber'den 571 yıl sonra doğmuştu ama gözleri perdelenip kalpleri kararan insanlar bunu fark edemediler. Kırk yıl sonra Cenab-ı Allah tarafından görevlendirildiğini açakladığında ise inkar ettiler. İncil'de Hz. Muhammed'in geleceği müjdelendiği halde hristiyanlar da bunu kabul etmediler.

Önceki peygamberler gibi Peygamber Efendimizin de işi zordu. Üstelik O, "Son Peygamber" olduğu için daha büyük çilelere katlanacaktı. Yılmadı ve başardı.

Yazarımız Nazfe Varlı bu kitapta " Alemlere Rahmet" olarak gönderilen Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in hayatını anlatıyor. İlgi ile okuyacağınızı umuyor, saygılar sunuyoruz.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.