Seyrek Yağmur
% 19indirim

Seyrek Yağmur

  • 11,50 TL9,32 TL

    hopi kampanyası
    0,47 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bir pazar sabahı Rıfat günlerin aynı kaba damlamadığını fark etti. “Günler damlıyor ama aynı kaba değil,” dedi. Gökyüzüne baktı: Boştu. Hiç bulut yoktu, aslında hiçbir şey yoktu. Çağımızın çıplak güneşi her şeyi yok etmişti, enginliği, bulutları ve kuşları... Maviyi bile yok etmişti, sonra da sırasıyla diğer renkleri, bazı sesleri, kelimeleri ve anlamları. İnsan bu yoklukta yeni bir şey söyleyemez, olsa olsa kendini tekrar ederdi.


Rıfat, zamanımızın bir kahramanı gibi, bir niteliksiz adam gibi, bir aylak adam, bir lüzumsuz adam gibi, bir “R.” gibi, geziyor hayatın içinde. Hayat, arada Rıfat’ın dükkanına da uğruyor.


Rıfat, filmleri, kitapları, hayalleri, fikirleri, dertleri, mes’eleleri de geziyor. Ortaya sorulmuş soruları üzerine alınıyor, bazı. Neyin peşinde bu adam?


Rıfat, bir hikayenin içinde midir, anlamaya çalışıyor, insanın bir hikayenin içinde olduğunu anlamasının yolunu arıyor...


Seyrek yağmura şemsiye açılır mı?


Bizim Büyük Çaresizliğimiz

Bizim Büyük Çaresizliğimiz

Barış Bıçakçı

14,18 TL
Sinek Isırıklarının Müellifi

Sinek Isırıklarının Müellifi

Barış Bıçakçı

14,58 TL
Aramızdaki En Kısa Mesafe

Aramızdaki En Kısa Mesafe

Barış Bıçakçı

9,32 TL
Bir Süre Yere Paralel Gittikten Sonra

Bir Süre Yere Paralel Gittikten Sonra

Barış Bıçakçı

12,56 TL
Baharda Yine Geliriz

Baharda Yine Geliriz

Barış Bıçakçı

10,53 TL
Herkes Herkesle Dostmuş Gibi...

Herkes Herkesle Dostmuş Gibi...

Barış Bıçakçı

10,53 TL
Veciz Sözler

Veciz Sözler

Barış Bıçakçı

10,53 TL
Kurbağalara İnanıyorum

Kurbağalara İnanıyorum

Barış Bıçakçı

16,60 TL
Unsere große Verzweiflung

Unsere große Verzweiflung

Barış Bıçakçı

46,79 TL
Yorum Sayısı: 8

Aslında kitabı alıp okumadan önce beklentilerim çok yüksekti. Sanırım bir önceki Barış Bıçakçı kitaplarının etkisi yüzünden oldu bu. Ama Seyrek Yağmur bana biraz hafif geldi, beklentimi karşılamadı. Yinede okurken keyif aldım, bir kaç cümleyi not aldım hatta. Okuyun, bir şey kaybetmezsiniz :)

K
Kübra Nur Kalkan  -   02.02.2016

İlk defa bir Barış Bıçakçı kitabı okudum. Kitabı kitabevinde elime alıp rastgele bir sayfasını açtım: 63. sayfada "Çengelliiğne" bölümü çıktı karşıma. Bu kısacık bölüm beni o kadar içine çekti ki eve gelip hemen internetten kitabı sipariş ettim ve bir solukta okudum. Beğendiğim bölümlerin sayfaları, kenarından kıvrılmış şekilde tekrar okuyup üzerinde tekrar düşünmem için bekliyor.

P
Pelin Öğreten  -   20.04.2016

Barış Bıçakçı gizemli kimliğini korumaya devam etsin yeter ki yazsın,hep yazsın :) Seyrek Yağmur Rıfat'ın hikayesini anlatıyor bize.Okurken imgelere dikkat.Okuyup geçmeyin.Araştırın neyin,nolduğuna bakın.Dünyalar açılacak önünüze.Tavsiyemdir.

G
Gamze Taşın  -   02.02.2016

Yazarın, eserini takip edenler, konunun hep Ankara’da geçtiğini bilirler. Barış Bıçakçı, Seyrek Yağmur eserinde ise konu Ankara’da geçmiyor. Aslında bu bile yazar için büyük bir değişiklik anlamına gelir. Bu eserden, sırf Barış Bıçakçı yazmış diye beklentisini yüksek tutanlar, çok büyük bir hayal kırıklığı yaşayacağını bilmelidirler. İnsanlar, bazen kafalarını dağıtmak için kendilerini sokağa atarlar ve hiçbir amacı olmadan aylakça gezerler. Bu eseri de bu insanların sokakta gezdiği gibi bir...devamını oku

B
Berk Uçkun  -   27.06.2016

Barış Bıçakçı'nın bu yeni kitabını merak ediyorum, en yakın zamanda alacağım. Ancak kitap kapağı tasarımı çok kötü olmuş, belki de almayı ertelememin sebebi budur. Her baktığımda daha sevimsiz ve özensiz geliyor. Daha önceki kapaklarla karşılaştırınca oldukça başarısız.

Ö
Özge Yüksel  -   20.03.2016

Çok kolay okunan, sade anlatımlı ancak çok şey anlatan bir kitap. Bir solukta okudum ve keyif aldım.

Z
Zeynep Eriman  -   22.02.2016

Barış Bıçakçı, uzun zamandır ertelediğim yazarlardandı. Seyrek Yağmur'un adından mıdır Rıfat'ı tanıtan arka kapak yazısından mıdır bilmiyorum, zamanı geldi dedim ve Barış Bıçakçı'ya merhaba dedim. Yazarın dilinin sadeliğini sevdim. İnsanı yormayan, basit ama keyif veren bir anlatımı var. Seyrek Yağmur'u sevmek içinse Rıfat'ı sevebilmek lazım. Çünkü bu kitap olayların, mekanların ya da kişilerin değil Rıfat'ın kitabı. Yaşadığım hayatın hayal ile gerçek arasında gezindiği zamanlarda kayboluyorum...devamını oku

B
Benay Gavazoğlu  -   12.02.2016

Bıçakçı hep yazsın dediler, yazdı... Yazınca da böyle sipariş bir roman çıktı. Evet yine müthiş tespitler var ama kurgusuz, birbirinden bağımsız fragmanlarla ilerleyen bir roman. eksiği bol roman...

S
Serkan Murat Kırıkcı  -   07.02.2016