Şiir, Yaşam ve Öykü
% 18indirim

Şiir, Yaşam ve Öykü

  • 15,00 TL12,30 TL

    hopi kampanyası
    0,62 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Elbette ben profesyonel bir yazar değilim. Kendimi profesyonel bir şair olarak da görmüyorum. Ancak elli yıldan beri amatörce yazdığım pek çok derleme ve şiirlerimi çöpe atamazdım. Derleyip toparladım. Bir kısmına da yorum ve bazı anılarımı ekleyerek bir kitap halinde yayınlamaya karar verdim.

Yedi düvele karşı savaşarak onları yurdumuzdan atan ve bu devleti kuranlar… O zamanki fakrü zaruret içinde Osmanlı'nın borcu Düyunu Umumiyeyi 1950'ye kadar ödeyenler… Divriği ve Karabük demirçelik, Kayseri, Antalya, Nazilli basma dokuma, Hereke Merinos kumaş, Alpullu, Turhal şeker fabrikalarını kuranlar… Sivas, Erzurum demiryolu ve sayısız tünelleri yapanlar… Hele daha neler neler… Ben onlara değer veririm, onları saygıyla anarım. Ancak bunların çoğu kanı bozuklar tarafından satıldı, bitirildi. Üstelik "Allah razı olsun" bile demeden… Ben bunları ise hiç iyi görmem!

Ne kadar ben bilirim deseler de hazır kurulu devleti bile idare edemiyorlar. Devlet içinde devlet arıyor, Don Kişot gibi yel değirmenleriyle savaşıyorlar. Onlar savaşadursunlar. Yer yarılır, bir adam çıkar. Bu memleketin sahibi var, hem de görünmeyen kahraman ve yurtseverleriyle…
(Tanıtım Bülteninden)


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.