Şimdi Sevişme Vakti

Şimdi Sevişme Vakti

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Çıplak heykeller yapmalıyım,


Çırılçıplak heykeller


Nefis rüyalarınız için


Ey önümden geçen ak sakallı kasketli,


Yırtık mintanından adaleleri gözüken


Dilenci


Sana önce


Şiirlerin tadını


Aşkların tadını


Kitaplardan tattırmalıyım


Resimlerden duyurmalıyım, resimlerden...


(...)


Lüzumsuz Adam

Lüzumsuz Adam

Sait Faik Abasıyanık

6,75 TL
Semaver

Semaver

Sait Faik Abasıyanık

7,5 TL
Son Kuşlar Bütün Eserleri - 1

Son Kuşlar Bütün Eserleri - 1

Sait Faik Abasıyanık

7,5 TL
Sait Faik Abasıyanık Seçme Hikayeler

Sait Faik Abasıyanık Seçme Hikayeler

Sait Faik Abasıyanık

7,5 TL
Mahalle Kahvesi

Mahalle Kahvesi

Sait Faik Abasıyanık

7,5 TL
Sarnıç

Sarnıç

Sait Faik Abasıyanık

6,75 TL
Kayıp Aranıyor

Kayıp Aranıyor

Sait Faik Abasıyanık

7,5 TL
Havada Bulut

Havada Bulut

Sait Faik Abasıyanık

7,5 TL
Medarı Maişet Motoru

Medarı Maişet Motoru

Sait Faik Abasıyanık

9,75 TL
Havuz Başı

Havuz Başı

Sait Faik Abasıyanık

7,5 TL

            Sait Faik Abasıyanık, Şimdi Sevişme Vakti eserini görenler önce bir şaşkınlık yaşıyorlar. Bu şaşkınlık eserin isminden dolayı değil, genellikle hikayeleri ile tanınan yazar, bu sefer okurlarının karşısına şiirleri ile çıkıyor. Eserin, içeriği incelendiği zaman yazarın, şiirlerinde de en az hikayeleri kadar başarılı olduğu görülüyor. Yazarın, öykülerinin lezzetine doyamayan okurlar, şiirlerinde de yazarın farklı yönlerini tanıyarak, farklı lezzetler alacaklar ve öykülerinde olduğu gibi şiirlerinde lezzetine doyamayacaklar. Türk Edebiyatının duayen isimleri arasında yer alan yazar, bu eserinin içeriğinde yer alan şiirler ile okurlarını ihtişamlı bir duygu dünyasının içine sokuyor. Yazarın, bu eserin içeriğinde yer alan şiirlerinde okurlar, Orhan Veli kokusunu hissediyorlar.

            Sait Faik Abasıyanık, Şimdi Sevişme Vakti eserinde sınırlı sayfaların içerisine koca bir dünyayı sığdırmayı başararak hem öyküde olduğu kadar şiirde de usta olduğunu göstermiş hem de okurlarını ciddi manada etkilemeyi başarmıştır. Okurlar, bu eserin içeriğinde yer alan şiirleri okuduktan sonra yüreğinin derinliklerinde bir yerlerde kaybolup giderken, yüreğin derinliklerine inen tek yolun şiirden geçtiğini bir kez daha anlıyorlar. Çevrenizden, yazarın şiir kitabını olduğunu bilmeyen birinin eline bu eseri verip, bir içeriğine bak deseniz şaşkınlıktan öylece kala kalır ve söyleyeceği tek kelime Sait Faik ve şiir olur.

            Sait Faik Abasıyanık, Şimdi Sevişme Vakti eserinde “ Sonra oturup hüngür hüngür ağlasam / Boş geçirdiğim bağırmadığım sustuğum günlere” diyerek okurlarının, içinde biriktirmiş olduğu yaşam yaralarının üzerine tuzu basıyor. Sonra o yaralar, bir sızlamaya başlıyor ki, o sızının acısıyla kendinizden geçiyorsunuz. Kendinize geldiğinizde ise tuhaf bir şekilde kendinizi kuş tüyü kadar hafif ve rahatlamış hissediyorsunuz. Öyküleriyle tanınmış Sait Faik’in, şiirleri işte böyledir. Tıpkı öykülerinde olduğu gibi önce acıtıyor, sonrada iyi ediyor. Yazarın, esere adını veren Şimdi Sevişme Vakti adlı şiirini okurlar, okuyorlar ve bir daha, daha sonra bir defa daha okuyorlar. Çünkü bu şiir, sevgiye aç olan insanların yüreğine dokunduğu gibi ruhuna da dokunuyor.

            Sait Faik Abasıyanık, 1906 yılında dünyaya gelmiştir. Yazar, kullandığı akıcı dil ve ele aldığı toplumsal konular ile bir İstanbul hikayecisiydi. 48 yıllık yaşamının neredeyse yarısını yurt dışında geçiren yazar, hikayelerinde ele aldığı karakterlerinde hep kendini yaşamıştır.  

Yorum Sayısı: 2

Sait Faik Abasıyanık, Şimdi Sevişme Vakti eseri şiirlerinden oluşan bir eser olmakla birlikte öykülerinde olduğu gibi insanların gönüllerine sevgiyi sadece sevgiyi taşımak istemiştir. O, insanların gönüllerinin deniz gibi mavi olmasını, deniz gibi bin bir zenginliği gönüllerinde taşımalarını, gönüllerinden etrafa yayılan deniz kokusuyla birbirlerini mest etmelerini istemiştir. Öykülerinde kendimizi bulduğumuz Sait Faik Abasıyanık, bu sefer şiirleriyle karşımıza çıkıyor. Bu eser, Sait Faik’in...devamını oku

Z
Zeynep Halsiz  -   27.06.2016

Duygunun, hayalin ve aşkın kitabı.

E
Erdal Koyunsever  -   20.02.2016