• Siyah Beyaz Edebiyat Seti (4 Kitap Takım)% 27indirim
    Siyah Beyaz Edebiyat Seti (4 Kitap Takım)
    Siyah Beyaz Edebiyat Seti (4 Kitap Takım)

Siyah Beyaz Edebiyat Seti (4 Kitap Takım)

  • 69,00 TL50,37 TL

    hopi kampanyası
    2,52 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Neşterden Kaleme - Ahmet Durukal

İçimden çok güldüm. ‘Senin kardeşin, yörede apendiks diye bir şey bırakmadı. Onun yüzünden bir köy muhtarı Kaymakam’a, ‘‘Köyümüzde apentis salgını çıkmıştır. Suyu mu, toprağı mı, neyi tahlil ettirecekseniz ettirin de, köyümüzü bu salgından kurtarın!’’ diye dilekçe verdi diyemedim.

Çalışkan (!) olduğu belliydi de, ya etik değerler?

 

Bataklıkta Asansör Var - Hülya Tozlu

Beşir ve Cengiz eğilerek yanaştılar. Muharrem onları tilkiye benzetti. Kıkırdarken eliyle ağzını örtüp omuzlarını kıstı. Poşetin ağzını açtığında aynı anda ellerini daldırdılar. Yakaladıklarından bir parça bölüp birbirlerine uzattılar. Kıtlıktan çkmış gibi homurtuyla yediler. Nasıl da acıkmış olduklarını anımsadılar. Kocaman ısırdıkları peynirleri çikolata yiyormuş gibi keyifle çiğnediler.

Yiyeceklerin hepsini bir anda bitirmişlerdi. Sözleşmiş gibi soluk verdiler. Boşalan poşeti düzeltip katlayan Muharrem cebine tıktı. Rüstem Amcanın çöpleri için kullanabileceklerini söyledi.

Okan sözünü tutmuştu. Gerçekte de yemek sunmuştu. Hem de bir özveriyle ailesinden gizleyerek dostluk göstermişti. Kaykılarak oturdular. Gökyüzü aydınlıktı. Yıldızlara baktılar. Her biri ayrı bir öyküyü anımsatıyordu.

Bana göre bir romanı değerli kılan yaşamdaki olayların seyrini kendi kurgusuna yönlendirebilmesidir. Hülya Tozlu bunu ustaca kullandığı için kitaplarını okurken çok mola vermezsiniz. Başlar ve bitirirsiniz. - Eşref Akyıldız

 

Hz. Süleyman'ın Sandığı: Kayıp Tablo - Ferhat Çakır

Ben Selim,
Kadim zamanlardan kalan kutsal sırrın yeni sahibi.
Hz. Adem ile başladı sırrın hikayesi,
Ve cennetten gelen emanetlerle kutsandı sır…
İnsanoğlu yaratılış amacından uzaklaşınca tarih nefes almayı bıraktı.
20 yaşındaydım,
Hüzünle bakan gözleri de gördüm, hayal kırıklığına uğramış yüzleri de…
Oysa bilmedikleri bir şey vardı.
Ben başlattım…

 

Dünden Kalanlar - Yasemin Nasır Erbek

"Şimdi dünden kalanları geride bırakıp kendimize bir şans tanıma zamanı..."

Hayatta başkalarına bağlı yaşamamalıyız, kabul, ama bazen de birilerinin seni yaşama bağlayacak ipleri tuttuğunu, sevildiğini, özel, önemli olduğunu bilmek istiyorsun. Hatta bazen çevrendeki sevgiyi göremiyorsun, gözüne sokarcasına gösterecek birine ihtiyaç duyuyorsun.

Kimseye gerek yok, ben tek başıma yeterim diyenlere hiç inanmam. Her insan birilerine ihtiyaç duyar.”

“Hayatını hata yapmamak için saklanarak yaşamak ile hata yaptığı için saklanarak yaşamak arasında bir fark yok.”

"Her zaman söylerim, varım diyorsam yarım olmam, tam olurum. Yaşanması gereken bir hayat var ve biçilen ömür belli değil, kaçırma lüksüm yok. Her anında olmak için gayret ediyorum, çabalıyorum. Kendim için yaşamak, mutluluğu, mutsuzluğu kabullenmek aldığım her nefesin keyfine varmak… İşte yapmak istediğim bu. Tamam, kısa bir süre önce düşüncelerim bunun tam tersiydi, ama herkesin hayatında çıkmazları, durakları olmaz mı? Kendimi tanımaya çalışıyorum, tekrar yola çıkmaya hazırım, duraklama zamanı bitti.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.