Siyah Buz
% 23indirim

Siyah Buz

  • 30,00 TL23,10 TL

    hopi kampanyası
    1,16 Paracık
  • Tedarik Süresi 3 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Aşık olmak hiç bu kadar tehlikeli olmamıştı… Beni ona bakarken yakalayınca hemen gözlerimi kaçırdım. Bakarken yakaladığına inanamıyordum. Ona karşı hissedebileceğim çekim fikrinden nefret ettim. Beni rehin almıştı. Beni isteğim dışında alıkoymuştu. Son iyilikleri bunu değiştiremezdi. Kendime onun gerçekte kim olduğunu hatırlatmalıydım. Ama gerçekte kimdi?

İnsanlar, yaşamlarında kendilerini güvende hissetmek için bir sürü savunma zırhının içerisine girerler. Ama bu zırhların insanları koruyamayacağı durumlarda vardır. Böyle durumlarda insanlar, savunmasız kalırlar ve ne yapacaklarını şaşırırlar. Becca Fitzpatrick, Siyah Buz eserinde savunma zırhlarımızı delerek bizi savunmasız bırakan silahlardan birinin sırlarımız olduğunu vurgulamıştır. Bu nedenle sırlarımızı çok iyi bir hazineyi muhafaza eder gibi muhafaza etmeli ve biriyle paylaşma ihtiyacı hissettiğimiz zaman kiminle paylaştığımıza dikkat etmeliyiz.             Eserin kahramanı Britt, eski erkek arkadaşını etkilemeyi kafasına koymuştur ve bunu başarabilmek için arkadaşı Korbie ile dağa çıkar ve arkadaşı ile birlikte dağda mahsur kalırlar. Hayatta kalabilmek için sığındıkları evde tehlikeli iki erkekle beraber kalmak ve bu iki erkeğe karşı mücadele etmekten başka çareye sahip değillerdir. Ama insanların tahminleri her zaman doğru çıkmıyor ve Britt’te yanılıyor muydu? Becca Fitzpatrick, Siyah Buz eserinin içeriğinde aşık olmanın en tehlikeli biçimini okurken adrenaliniz tavan yapacaktır. Aşk, macera ve entrikalarla çevrilmiş bir olaylar örgüsünün içerisine girmek istiyorsanız bu eserin, tam size göre olduğu rahatlıkla söylenebilir. Eseri okurken sizde ormanın içerisine girecek ve orada yaşananları aynen yaşayacaksınız. Yaşamınız son zamanlarda oldukça sıkıcı ve bu sıkıcı yaşamın içerisinde nefes almakta bile zorlanıyorsanız bu eseri hemen elinize almalısınız. Nefes almanızı bile güçleştiren o sıkıcı yaşamlarınızdan tereyağından kıl çeker gibi kurtulacaksınız.             Becca Fitzpatrick, Siyah Buz eserinde Britt, Calvin’e aşık oluyor ama geriye dönük kısımlarda Calvin’in davranışlarının altında yatan nedenler açıklanmasa Britt’in, böyle birine nasıl aşık olduğuna anlam veremezdiniz. Bu eseri okurken bir babanın, çocuğuna yapmış olduğu baskının çocuğun psikolojisini bozarak nasıl ters teptiğine tanık oluyor ve baba ile evlat arasındaki ilişkinin ne kadar önemli olduğunu anlıyorsunuz. Eseri okurken Calvin’in davranışlarından dolayı Calvin’i değil, babasını suçlayacaksınız. Yazar, bu eseri ile edebiyat dünyasındaki başarısının bir tesadüf olmadığını ispatlıyor. Bu eserin içeriğinde yer alan olayları okuduktan sonra kesinlikle kitap bu deyip geçemeyeceksiniz.               Becca Fitzpatrick, 1979 yılında dünyaya gelmiştir. Hush, Hush serisi ile edebiyat dünyasında adını unutulmazlar listesine yazdırmıştır. Bu seri ile kendisine milyonlardan oluşan bir hayran kitlesi oluşturmuştur.
Yorum Sayısı: 5

Yine kurgusuyla anlatımıyla güzel bir kitaptı. Beklentilerimin biraz altında olsada sonunda oha dedirten bir kitap içerisine işlenen aşk hikayeside fazlasıyla güzel.Okumanızı tavsiye ederim

B
Berfin Kılıçkap  -   18.09.2016

Konusu ilgi çekici ve kapak tasarımı geçekten çok güzel. Ve tabi ki bir çok insan Hush Hush serisinden sonra balıklama atlamıştır kitaba. Onlardan biride benim. Kitap güzeldi bir Becca klasiği olarak akıp gidiyor. Ama malesef ki baş erkek karakterimizin Patch ile olan benzerliğini göz ardı edemedim. Olay örgüleri Hush Hush serisini andırıyordu bana göre. Ama kitapd da çok güzel noktalara değinilmişti. Psikolojisi bozuk bir karakter ve bu kitabı ilginçleştirmişti. Okuması güzel bir kitaptı.

B
Betül Kumlu  -   01.06.2016

Tasarımı çok hoştu cidden, cezbediyor ama sonu tahmin edilebilir. Gerilim ağırlıklı sayılmaz; romantik olarak bakarsanız güzel gelebilir. Abartıldığı kadar iyi değildi en azından.

Y
Yaren Erdoğan  -   07.04.2016

Konusuna bayıldım ve olaylar çok zekice işlenmiş içerisinde ki aşk ta çok tatlıydı ben bayıldım

S
Su Su  -   31.03.2016

Siyah Buz Becca Fıtzpatrıck Pegasus yayınları Kitabın baskısı ve kapağı çok güzel. İlk okumaya başladığımda biraz sıkıcı geldi, sonra okudukça açılmaya başlıyor. . Kurgusu güçlü bir kitap fakat çok iz bırakmıyor ,okurken beklentilerinizi yüksek tutmayın. Nedense bana sıradan bir kitapmış gibi geldi. Yani kitabın başlarında anlıyorsunuz her şeyi , sonu sürpriz olmadı benim için. Kitap fena mı, hayır değil, fakat abartıldıği kadar da güzel değil. ... ‪

N
Nuray Durmuş  -   08.03.2016