Siz Ne Dersiniz?
% 28indirim

Siz Ne Dersiniz?

Söyleşiler
  • 20,00 TL14,40 TL

    hopi kampanyası
    0,72 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Arzu'nun şiiri, insana şiir yazdıracak ipeksi bir doku taşıyor. Bu şiirle suyun önü açılıyor; elmalar çiçeğe kesiyor, adımları sıklaşan çocuklar bir ömrün uzun yürüyüşüne katılıyor.


Arzu'nun şiiri çağının acılarından utanç duyan bir yüreğin direncini yansıtıyor. Çünkü bu şiire dökülenler korkunun fotoğrafını büyütüyor yüzlerde. Çünkü o bir şair olarak gurbetin dilini bilen, yalnızlığın sesini içendir.


- Ahmet Özer


Şiirlerini severek izlediğim bir ozan Arzu K. Ayçiçek. Dizelerinin öz suyu doğadan, Anadolu'dan. Soyadı bile kırsalın kokusunu, pırıltılarını getiriyor. Bizden sonrakilere kirinden pasından arınmış insan sıcaklığında bir dünya borakma özlemi. Her şeye karşın küf tutmayan yüreğiyle "dünü" seviyor, "bugünü" kınıyor, "yarını" düşlüyor.


- Mehmet Başaran


Ben Arzu K. Ayçiçek'i, değerli maden yataklarını derinliklerinde saklayan ama yüzeyini yemyeşil ağaçlar ve çimenlerle süsleyen bir dağa benzetiyorum. Anadolu'da bu dağlar ne kadar da çoktur... Ne yazık ki onlar bulunmamış, işlenmemişlerdir. Belki rastlantılarla ortaya çıkarları olmuştur. İşte o dağ, bugün patlama aşamasına gelmiştir; eğer ona gerekli özen gösterilir, anlaşılmaya çalışılırsa.


Arzu K. Ayçiçek, duygusal boyutu ön planda olan birçok dizesinde, kendini soğukkanlı davranmaya bağımlı kılmamıştır. Coşkularını, duygularını, düşün kalıplarını aşan iletilerini yüreğinin emrettiği gibi söylemiş ve yazmıştır. Onun şiiri, profesyonelce oturup entelektüel "mısralar" kuranlara da örnek olmalıdır.


- Özgen Seçkin


Şair, kitabında yer verdiği şiirlerle geçmişe hüzünlü bir yolculuğa çıkıyor. Nostaljik bir tatla kaleme alınmış dizelerde sık sık teşbih ve istiare sanatları kullanıyor. Toplumcu bir çizgide şiirini kur şair, üzerine 12 Eylül'ün karanlık günlerinin kasveti çökmüş şiirlerinde, hüznü öne çıkarırken, gelecek günlere dair umudu da okura müjdelemekten geri durmuyor. Anlatımcı bir biçeme yedirilmiş imgeler şiiri düzyazının sınırlarından uzaklaştırırken rahat bir söyleyiş ve yüksek tonlu bir sese bir anlamsal derinlik katıyor. Anadolu'nun bağrından süzülüp gelmiş, yakın geçmişe tanıklık eden, acıdan beslenen, kimi zaman çocuksu bir tonlamayla gülümseten, kökünü geçmişe uzatmış şiirler...


- Işık Kansu


Arzu K. Ayçiçek, bir şair. Elbette ülkenin, sanatın-edebiyatın sorunlarıyla da yakından ilgilenen bir şair. Bugüne kadar yayımladığı kitaplarıyla birçok ödüle, ki bunların arasında Yunus Nadi Şiir Ödülü de var, imza atmış.


Siz Ne Dersiniz? adlı bu yapıt, Arzu K. Ayçiçek'in yazın, aynı zamanda dünyayla ilişkisine, serüvenine ışık tutar niteliktedir.


Rüzgarı Öpen Çocuklar

Rüzgarı Öpen Çocuklar

Arzu K. Ayçiçek

4,28 TL
Gölgeme Işık Tutanlar

Gölgeme Işık Tutanlar

Arzu K. Ayçiçek

14,4 TL
Ateşin Türküsü

Ateşin Türküsü

Arzu K. Ayçiçek

4,28 TL
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.