Socrates - Sayı 2
% 1indirim

Socrates - Sayı 2

Düşünen Spor Dergisi (Mayıs 2015)
  • 10,00 TL9,90 TL

    hopi kampanyası
    0,50 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Can Yayınları’nın Nisan ayında ilk sayısı yayımlanan yeni spor dergisi Socrates,  Mayıs 2015 itibarıyla ikinci sayısıyla raflardaki yerini alacak. ‘Düşünen Spor Dergisi’ sloganı ile yola çıkan dergi, Türkiye genelinde gazete bayileri ile kitapçılarda satışa sunulacak.

Caner Eler'in yayın yönetmenliğini üstlendiği derginin ikinci sayısında, yazılarıyla Hakan Günday, Kaan Kural, Kanat Atkaya, Harun Tekin, Andy Brassell, Mert Aydın, Banu Yelkovan, Tanıl Bora, İbrahim Altınsay, Fikret Doğan, Adnan Bostancıoğlu, Orkun Çolakoğlu ve Aslı Pelit gibi isimler yer alıyor.

Zeki Demirkubuz’un Beşiktaş üzerinden hem Türkiye futbolunu, hem de ülke gündemini değerlendirdiği söyleşisi de ikinci sayının sürprizleri arasında. Ayrıca Roberto Mancini, Pierre van Hooijdonk ve Nikos Zisis’in konuk olduğu sayfalar da derginin diğer dikkate değer söyleşilerine ev sahipliği yapıyor.

Socrates’in Mayıs sayısı, tüm bunların yanı sıra Mehmet Günsür’ün doldurduğu kupondan, George Orwell’in futbolla ilişkisini anlattığı yazısına, Hugh Laurie’nin kürek kariyerinden, geçen ay kaybettiğimiz Eduardo Galeano’nun Uruguay sevdasına kadar, birçok doyurucu içeriğe sahip.

İlk sayısında ‘Kahramanlar’ konsepti ile çıkan derginin bu ayki teması ise ‘Maç izleme deneyimleri’ üzerine. 1993 yılında sekiz dev konsere ev sahipliği yapan İnönü Stadyumu’nun geçirdiği unutulmaz yaz da bu dosyanın öne çıkan konularından biri.

Kurumsal kimliği ve tasarımını TBWA\Istanbul’un hazırladığı derginin, kreatif direktörlüğünü ise Volkan Karakaşoğlu ve Hüseyin Sandık üstleniyor.


Socrates, bir spor dergisi olup, Nisan 2015’te ilk sayısıyla okurlarıyla buluştuktan sonra Mayıs 2015’te 2. sayısıyla spor konusunda okurlarını bilgilendirmeye ve okurlarının ufkunu açmaya devam ediyor. Socrates, 2. sayısı ile de “Düşünen Spor Dergisi” sloganını ne kadar hak ettiğini gösteriyor. Bu düşünen spor dergisinin 2. sayısı da yine Caner Eler’in yönetmeliğinde çıkarıldı. Bu düşünen spor dergisinin 2. sayısına yazılarıyla renk katan yazarlar arasında Hakan Günday, Kaan Kural, Kanat Atkaya, Harun Tekin, Andy Brassell, Mert Aydın, Banu Yelkovan, Tanıl Bora, İbrahim Altınsay, Fikret Doğan, Adnan Bostancıoğlu, Aslı Pelit ve Orkun Çolakoğlu bulunuyor. Düşünen bir spor dergisi olan Socrates, 2. sayısında Zeki Demirkubuz ile Beşiktaş’ı masaya yatırıyor ve Beşiktaş ile birlikte Türk futbolunu değerlendirirken ülke gündemi hakkında da çeşitli değerlendirmeler yapıyor. Derginin bu sayısındaki konukları arasında Roberto Mancini, Pierre Van Hooijdonk ve Nikos Zisis bulunuyor. Bu konuklar ile yapılan söyleşileri okurlar okurken, hem kahvelerini yudumlayarak keyifli vakit geçirecekler hem de spor dünyası hakkında önemli bilgiler edinecekler. Düşünen spor dergisinin bu 2. sayısında okurlar, Mehmet Günsür’un kuponu ile önemli tüyolar elde edecekler. Düşünen spor dergisinin bu 2. sayısında okurlar, George Orwell’in futbol ile olan ilişkisini, Hugh Laurie’nin kürek kariyerini, yakın bir zamanda kaybettiğimiz Eduardo Galeano’nun Uruguay’a olan sevdasını okurken aynı zamanda kendilerini düşündürtecek de bilgiler edinecekler. Düşünen spor dergisi Socrates’in ilk sayısında konsept olarak “Kahramanlar” kullanılmıştı. Socrates, Mayıs 2015’te çıkan 2. sayısında konsept olarak ise “Maç izleme deneyimleri” seçilmiştir. Beşiktaşlılar, İnönü Stadyumu’nun 1993 yazında sekiz dev konsere ev sahipliği yaptığını çok iyi hatırlar. İnönü Stadyumunun o yaz geçirdiği muhteşem anları da okurlar derginin bu sayısında bulacaklar. TBWA İstanbul tarafından kurumsal kimliği ve tasarımı hazırlanan bu düşünen spor dergisinin, Volkan Karakaşoğlu ve Hüseyin Sandık’ta kreatif direktörlüğünü yapmaktadır. Okurlarının spor konusunda düşünerek bilinçlenmesini sağlayan bu derginin, spor dünyasında yıldızı parlak olacağa benziyor. Düşünen spor dergisi, Socrates, daha ilk iki sayısındayken yadsınamayacak bir tiraja ulaşmıştır.
Yorum Sayısı: 1

Düşünen spor dergisi olan Socrates, ikinci sayısı ile Mayıs 2015’de okurlarıyla buluşmuştur. Sporu, sadece izlemek ve oynamak olarak değil, bir bilinç olarak da görüp, sporun tarihini merak edenler bu dergiden hemen istifade etmeye başlamalıdır. Derginin ikinci sayısında Zeki Demirkubuz, Beşiktaş ile birlikte Türk futbolunu masaya yatırırken ülke gündemine ait önemli açıklamalarda yapmıştır. Ayrıca Mehmet Günsür tarafından doldurulan kuponun mutlaka değerlendirilmesi gerekir. Bu sayıda George...devamını oku

H
Helin Yapıcı  -   27.06.2016