Socrates - Sayı 3
% 1indirim

Socrates - Sayı 3

Düşünen Spor Dergisi (Haziran 2015)
  • 10,00 TL9,90 TL

    hopi kampanyası
    0,50 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Can Yayınları’nın Nisan ayında ilk sayısı yayımlanan yeni spor dergisi Socrates, Haziran 2015 itibarıyla üçüncü sayısıyla raflardaki yerini aldı. ‘Düşünen Spor Dergisi’ sloganı ile yola çıkan dergi, Türkiye genelinde gazete bayileri ile kitapçılarda satışa sunuluyor.

Caner Eler'in yayın yönetmenliğini üstlendiği derginin üçüncü sayısında, yazılarıyla Ercan Kesal, Uğur Meleke, Kaan Kural, Ercan Mehmet Erdem, Tanıl Bora gibi isimler yer alıyor.

Claudio Taffarel’in futbolculuk ve antrenörlük günlerini anlattığı röportajı da üçüncü sayının sürprizleri arasında. Ayrıca, Maurizio Gherardini, Kerem Tunçeri, Güntekin Onay, Metin Tekin, Reha Erdem ve Eczacıbaşı takımının konuk olduğu sayfalar da derginin diğer dikkate değer söyleşilerine ev sahipliği yapıyor.

Socrates’in Haziran sayısı, tüm bunların yanı sıra Banu Güven’in doldurduğu kupondan, Jorge Luis Borges’in futbolla ilişkisini anlattığı yazısına, Münir Nurettin Selçuk’un futbolculuk kariyerinden, geçen ay kaybettiğimiz B.B. King’in James Brown ile birlikte başrolünü üstlendiği Zaire ’74 festivaline kadar, birçok doyurucu içeriğe sahip.

Derginin bu ayki teması ise ‘Sonlar’ üzerine. Güntekin Onay ve Metin Tekin’in Şampiyonlar Ligi finali üzerinden Barcelona ve Juventus’u tartıştıkları söyleşi de bu dosyanın öne çıkan konularından biri.

Kurumsal kimliği ve tasarımını TBWAIstanbul’un hazırladığı derginin, kreatif direktörlüğünü ise Volkan Karakaşoğlu ve Hüseyin Sandık üstleniyor.


Can Yayınlarının spor dünyasına büyük kazanımlarından biri olan ve düşünen spor dergisi sloganı ile start alan Socrates, ilk defa Nisan ayında okurlarıyla buluştuktan sonra büyük ilgi görmüş, bu ilgiyi Mayıs sayısında korumayı başarmış ve şimdi de üçüncü sayısı olan Haziran sayısı ile okurlarını spor konusunda bilgilendirmeye ve okurlarının spor konusunda daha geniş düşünmelerini sağlamaya devam ediyor. Derginin üçüncü sayısını da diğer iki sayı da olduğu gibi kitapçılardan ve gazete bayilerinden temin etmek mümkün olacak. Derginin bu sayısı da Caner Eler’in yönetmeliğinde çıkmıştır. Derginin, Haziran sayısında Ercan Kesal, Uğur Meleke, Kaan Kural, Ercan Mehmet Erdem ve Tanıl Bora yazılarıyla okurlarını spor dünyası üzerinde bayağı bir düşündürtecektir.

Socrates, Haziran ayında çıkan üçüncü sayısında Claudio Taffarel’i konuk ediyor. Taffarel, kendisi ile yapılan röportajda futbolculuk ve antrenörlük yılları hakkında bilgi verdiği gibi başarısının sırrından da bahsediyor. Derginin, bu sayısında Eczacıbaşı takımı ile bir söyleşi yapılmış olup, bunun yanında Kerem Tunçeri, Güntekin Onay, Maurizio Gherardini, Metin Tekin ve Reha Erdem ile yapılan söyleşilerde okurların oldukça dikkatini çekecektir. Derginin bu sayısında Banu Güven’in doldurduğu kupon, okurlara tüyo verirken, Jorge Luis Borges’in bu sayıya konuk olup, futbolla olan bağını anlattığı yazısını okurlar, büyük bir zevkle okuyacaklardır. Bu sayıda hem yeşil sahalarda hem de yeşil çamda herkesin sevgisini kazanan Münir Nurettin Selçuk’un futbol kariyerine yer verilmiştir. Yakın bir zamanda kaybettiğimiz B. B. King’in, başrolünü James Brown ile paylaştığı Zaire 74 Festivali de derginin Haziran sayısının içeriğinde yer alıyor.

Socrates, her ay bir tema ile çıkmayı kendisine ilke edinmiş ve bu ayki teması da “Sonlar” olmuştur. Bu ayki sayıda Barcelona – Juventus şampiyonlar Ligi Finalini Metin Tekin ve Güntekin Onay masaya yatırarak tartışıyor ve bu tartışma derginin bu sayısındaki en favori konularından biridir. İki ustanın, Şampiyonlar Ligi finali üzerine yaptığı yorumları futbolseverler, büyük bir ilgiyle okuyacaktır. Derginin, bu ayki sayısı da çok başarılı bir çalışmanın ürünü olmuştur. Dergi, Haziran sayısı ile de okurları hem eğlendirecek hem de düşündürecektir

Yorum Sayısı: 1

Düşünen spor dergisi Socrates, üçüncü sayısıyla okurlarıyla buluşuyor. Derginin üçüncü sayısında Ercan Kesal, Uğur Meleke gibi sporda rüştünü ispatlamış insanlar, yazılarıyla sizlerin ufuklarını açmaya çalışıyor. Derginin bu sayısının en önemli sürprizlerinden biri Galatasaray’ın eski kalecisi Taffarel ile yapılan röportajdır. Taffarel, bu röportajda futbolculuk ve antrenörlük yıllarını tüm detaylarıyla derginin takipçilerine anlatmıştır. Derginin bu sayısının söyleşi bölümünün konukları...devamını oku

O
Osman Yıldırım  -   27.06.2016